Березовий сік багатий на вітаміни і мінерали. До його складу входять: фруктовий цукор, дубильні речовини, ферменти, понад 10 органічних кислот, фітонциди, що мають антибактеріальні властивості, вітамін С, а також макро- і мікро- елементи: кальцій, магній, калій, натрій, кремній, марганець, залізо, мідь, фтор, ефірні олії.
Березовий сік особливо корисний для жінок, оскільки сприяє схудненню та має сечогінну дію, корисну під час вагітності для зменшення набряків та поповнення запасів магнію та калію. Також його можна використовувати для догляду за шкірою, особливо для усунення лущення, почервонінь та пігментних плям.
Березовий сік рекомендується вживати при різних захворюваннях, таких як ангіна, кашель, хронічне захворювання верхніх та нижніх дихальних шляхів, а також при захворюваннях серцево-судинної системи, нирок, шлунково-кишкового тракту, артриті, ревматизмі та інших. Він також може бути корисним при хронічній втомі, депресії та онкології.
Однак слід уникати зловживання березовим соком. Не рекомендовано вживати цей напій хворим з виразкою шлунка та на сечокам’яну хворобу. А якщо в людини алергія на пилок берези, то сік цього дерева пити взагалі протипоказано. Для лікувальних цілей рекомендується пити по склянці щодень, то дуже швидко пройдуть відчуття втоми, сонливість, покращиться апетит, зникнуть глисти, поліпшиться стан шкіри. Свіжим соком можна вмивати обличчя – це допоможе очистити пори від надлишку жиру у сальних залозах, вилікує прищі, пришвидшить загоєння ран. Однак потрібно пам’ятати, що дорослим на день можна пити не більше від одного літра соку, людям літнього віку – пів літра, а дітям до 12 років – не більше від 300 мілілітрів.
___________________________________________
Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням