ГОЛОВА ОБЛРАДИ СОКОЛОВИЙ ПІВТОРА МІСЯЦЯ ДУМАВ ПРО БІБЛІОТЕКАРКУ СЕНИК

Боротьба з корупцією Вінниця Вінничина

Півтора місяці голова Вінницької облради В’ячеслав Соколовий «думав», що робити з Ларисою Сеник, директоркою підпорядкованої облраді наукової бібліотеки ім. В. Отамановського.

Ларису Сеник ще у грудні 2023 р. суд визнав винною у скоєнні корупційного адміністративного правопорушення і вона стала фігуранткою Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. І про те, що робити з Ларисою Сеник, голова Вінницької облради, можливо, думав би ще казна скільки, але 17 січня 2024 р. він отримав подання з обласної прокуратури, котру Соколовий сам колись і очолював. І керівник області вимушений був підписати розпорядження про проведення службового розслідування. Правда, поки прокуратура примушувала свого бувшого шефа до логічних з точки зору антикорупційного законодавства дій, Ларису Сеник вдруге визнали винною у корупційному правопорушенні.

17 жовтня 2023 р. на Ларису Сеник Вінницьким міськсудом було накладене адміністративне стягнення в розмірі 6800 грн. за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Інкриміновані директорці бібліотеки порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів – це, так звана, «формальна корупція», але визнані судом винні у таких правопорушеннях потрапляють до Єдиного держреестру корупціонерів так само, як і засуджені за хабарництво чи підкуп.

Лариса Сеник своїми наказами встановлювала надбавки та преміювала підлеглих, серед яких був і її чоловік, працевлаштований у бібліотеку ім. В. Отамановського інженером з комп`ютерних систем. А ще на період відпустки водія господарського відділу бібліотеки, директорка закладу на цю роботу тимчасово прийняла свого чоловіка за сумісництвом. В таких випадках, згідно із законодавством, треба негайно повідомляти своє вище керівництво про виникнення суперечності між приватним інтересом та дискреційними повноваженнями. Але Лариса Сеник цього не зробила. Тому і Вінницький апеляційний суд 11 грудня 2023 р. її провину підтвердив, відмовивши в задоволенні апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.

А через два дні, тобто 13 грудня 2023 р.Вінницький міськсуд знову визнав Ларису Сеник винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. І знову це було пов’язане з конфліктом інтересів при преміюванні чоловіка.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *