В УГОРЩИНІ ТИСЯЧІ ЛЮДЕЙ ВИМАГАЮТЬ ВІДСТАВКИ ПРЕМ’ЄРА ОРБАНА

Світ Боротьба з корупцією

У Будапешті, столиці Угорщини, тисячі людей вийшли на акцію протесту, вимагаючи відставки головного прокурора та прем’єр-міністра країни Віктора Орбана. Таке обурення в людей викликав нещодавно оприлюднений аудіозапис, який розкриває факти хабарництва в оточенні прем’єра Угорщини.

Цю інформацію повідомило агентство Reuters. У зазначеному аудіозаписі згадується спроба соратників Орбана втрутитися у справу щодо корупційних діянь колишнього державного секретаря Міністерства юстиції Пала Вольнера.

Протести угорців спровокував опозиціонер Петер Мадяр, який опублікував запис розмови з Юдіт Варги, його колишньої дружини та міністра юстиції Угорщини. У цьому записі Варга розповіла про спробу помічників глави уряду Орбана видалити певні фрагменти з документів у справі про хабарництво.

Протестувальники вийшли на вулиці, пройшли від будівлі Генеральної прокуратури до парламенту, скандуючи “У відставку, у відставку”. Багато з них тримали у руках смолоскипи.

“Ми не дозволимо їм зам’яти найбільший юридичний і політичний скандал за останні тридцять років”, — виголосив Мадяр.

Він підтвердив свої плани заснувати власну політичну партію з метою висунення виклику Орбану на майбутніх місцевих виборах і виборах до Європарламенту у червні.

“Угорці дякують вам… за те, що ви прийшли сьогодні ввечері тисячами людей… сказати тим, хто при владі, що з нас досить”, — сказав він протестувальникам у своїй промові.

На аудіозаписі, який був зроблений у будинку колишнього подружжя та опублікований на сторінці Мадяра у Facebook, Варга розповідає про те, що помічники, пов’язані з головою кабінету міністрів Анталом Роганом, пропонували прокурорам видалити з документів певні частини, що стосуються справи Пала Вольнера та Дьордя Шадла.

“Вони сказали прокурорам, що слід видалити, але вони (прокурори) не повністю це відстежили”, — чути на записі слова Варги.

Після публікації записів Юдіт Варга не стала заперечувати автентичність запису. Вона висловила свою реакцію у Facebook, заявивши, що колишній чоловік шантажував її цим записом понад рік тому, а тепер використав його у своїх політичних цілях. Вона також зазначила, що під час шлюбу зазнавала словесного та фізичного насильства. Зі свого боку Мадяр звинуватив Варгу у наклепі.

У прокуратурі заявили, що проведуть аналіз запису, який, за словами Мадьяра, був зроблений у січні 2023 року, та зберуть додаткові докази у цій справі. У заяві було зазначено, що “ліквідувати та втручатися в документи прокуратури юридично та фізично неможливо”.

У четвер заплановано проведення прес-конференції прокурорів.

Ці звинувачення виникли в чутливий політичний період для Орбана, напередодні виборів до європейського парламенту у червні, та після скандалу з сексуальним насильством, в результаті якого минулого місяця втратили свої посади двоє політичних союзників Орбана – колишній президент та колишній міністр юстиції Юдіт Варга.

___________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *