«КВИТКОВУ МАФІЮ» В «УКРЗАЛІЗНИЦІ» ОЧОЛЮВАВ ЕКС-СВАТ «ЛЬОНІ- КОСМОСА»?

Боротьба з корупцією Прокуратура

У Київській міській прокуратурі заявили про викриття злочинної організації, яка незаконно заробляла мільйони гривень на продажі квитків на міжнародні потяги «Укрзалізниці», користуючись підвищеним попитом на такі квитки. Наразі вручено 10 підозр.

За версією прокуратури, «бізнес на квитках» організував голова первинної профспілкової організації вагонної дільниці станції «Київ-Пасажирський» філії «Пасажирська компанія». Він начебто залучив до неї заступника начальника цієї дільниці, інструкторів поїзних бригад і начальників поїздів міжнародного сполучення. Фігуранти продавали пасажирам місця у службових купе та купе відпочинку провідників, які не реалізуються у системі продажу квитків, а також вільні місця. Реалізовували їх за ціною 300–500 євро за квиток при офіційній вартості квитка на потяг «Київ-Варшава» у 3700 грню.

Гроші пасажири платили «на руки» начальникам поїздів або провідникам міжнародного напрямку. До введення «Укрзалізницею» системи верифікації пасажирів через «ДіяПідпис» учасники схеми начебто викуповували квитки для подальшого перепродажу пасажирам безпосередньо перед відправленням. За вказаними схемами продавали квитки на потяги №67/68 «Київ-Варшава», №19/20 «Київ-Хелм», №119/120 «Дніпро-Київ-Хелм – Київ-Дніпро», №23/24 «Київ-Хелм», №89/90 «Київ-Перемишль», №351/352 «Київ-Кишинів», а також інші потяги міжнародного сполучення. Слідчі задокументували діяльність цих схем протягом січня–червня 2024 року. За попередніми підрахунками слідчих, внаслідок необлікованого продажу квитків «Укрзалізниця» втратила понад 73 млн. грн. прибутку.

У прес-службі «Укрзалізниці»  повідомили, що спільно з Нацполіцією нейтралізували діяльність організованої злочинної групи, яка «протягом років займалася здирництвом із київських провідників». «Рядові працівники залізниці фактично стали заручниками добре організованої кримінальної схеми, у якій вони змушені були сплачувати «данину» групі колег, зокрема керівникові, який відповідав за роботу провідників на виробничому підрозділі, та очільнику профспілкової організації цього підрозділу», – сказано у повідомленні речників «Укрзалізниці».

11 грудня 2024 року Нацполіція проводила обшуки та затримання у Києві та Київській області, щоб зупинити діяльність організованої злочинної групи, яка «паразитувала» на рядових залізничниках. Обшуки проходили за місцями проживання причетних до кримінальних схем службовців і в офісних приміщеннях структурного підрозділу «Укрзалізниці». Під час понад 80 обшуків правоохоронці вилучили гроші у національній та іноземній валюті на суму майже 5 млн. грн., автомобілі, чорнові записи, документацію, телефони тощо.

Правоохоронці не назвали прізвищ членів викритої злочинної організації, яка заробляла на перепродажі залізничних квитків, але за інформацією «Ми Вінниччини», організатором корупційної схеми є екс-сват колишнього мера Києва Леоніда Черновецького, котрий ще у 2011 році втік у Грузію, де проживає і зараз. Черновецький в Україні підозрюється в незаконному будівництві вертолітного майданчика на Парковій дорозі в Києві (ч. 2 ст. 364 КК України). У вересні 2017 року його оголошено в розшук.

Згідно з даними аналітичної платформи YouControl, первинну профспілкову організацію вагонної дільниці станції «Київ-Пасажирський» очолює Іван Петрович Супруненко. Платформа YouControl відносить Супруненка та його двох синів до окремої великої сімейної бізнес-групи, компанії якої працюють у сферах будівництва, нерухомості та юриспруденції. Сім’я Супруненків також контролює банківську групу «Асвіо Банк» та небанківську фінансову групу «Аріво».

Ще у 1980-х роках Іван Супруненко, за даними неофіційних джерел, встановив контроль над Київським резервом провідників на залізниці, використовуючи зв’язки з кримінальними угрупованнями. Завдяки цьому він запровадив систему «податків» для провідників і начальників поїздів, які змушені були платити хабарі за можливість працювати. Методи впливу включали залякування, побиття та погрози звільненням. Супруненко користувався підтримкою посадовців транспортної міліції та прокуратури, що забезпечувало йому недоторканність.

Ця корупційна схема стала основою для створення бізнес-імперії, яка згодом значно розширилася завдяки політичним зв’язкам родини.

Але особливого впливу Супруненки набули після того, як породнилися з одіозним «Льоньою- космосом», колишнім депутатом Верховної Ради та дворазовим мером Києва Леонідом Черновецьким. Іван Супруненко став помічником Черновецького, а його син В’ячеслав одружився з дочкою «Льоні» і став депутатом Київради (у 2006-2012 роках). Водночас інший син, Олександр, став депутатом Верховної Ради від Партії регіонів.

Що ще відомо про синів Супруненка:

  • Олександр Супруненко активно займався створенням фірм, що спеціалізувалися на операціях із нерухомістю та юридичних послугах. Він фігурував у скандалах, пов’язаних із рейдерськими захопленнями нерухомості в Києві, та мав значний вплив на розподіл міської нерухомості й земель.
  • В’ячеслав Супруненко затримувався в 1995 році за групове хуліганство разом із братом. Був одним із найбільш наближених до Леоніда Черновецького, коли той обіймав посаду мера Києва. Фігурував у конфліктах із опозиційними депутатами Київради, зокрема в інцидентах із погрозами фізичною розправою та корупційних схемах із нерухомістю. З дочкою Черновецького В’ячеслав Супруненко згодом розійшовся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *