НЕБАЙДУЖІ ВІННИЧАНИ ЗІРВАЛИ РОЗПРАВУ НАД ВІДОМИМ АДВОКАТОМ ВАЛЕРІЄМ ПАЛІЄМ

Боротьба з корупцією Вінниця Суд

18 вересня дисциплінарна палата Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури у Вінницькій області (КДКА) не змогла позбавити ліцензії відомого вінницького адвоката Валерія Палія. Після того як голова антикорупційної організації «Ліга справедливості України» Віталій Дужак розпочав пряму відеотрансляцію з засідання КДКА, розгляд питання щодо Валерія Палія перенесли на інший день.

Віталій Дужак був не єдиний, хто прийшов підтримати адвоката, який на відміну від багатьох інших вінницьких захисників, ніколи не боявся братись за справи, що зачіпали інтереси можновладців або за т. з. «замовні» справи. Небайдужі містяни завітали на засідання дисциплінарної палати КДКА через інформацію про те, що на цей раз «замовили» самого Валерія Палія і рішення про позбавлення його адвокатської ліцензії вже написане.

Приводом для розгляду дисциплінарного провадження щодо Валерія Палія стала «окрема ухвала» про притягнення до відповідальності адвоката, винесена 1 червня 2023 р. колегією суддів Вінницького апеляційного суду в складі Ванди Дедик, Сергія Бурденюка та Світлани Мішеніної при розгляді справи одного з підзахисних Палія.

Така ж сама «окрема ухвала» щодо Валерія Палія колегією суддів Вінницького апеляційного суду вже виносилась 10 грудня 2021 р. під час розгляду іншої справи. Але тоді дисциплінарна палата КДКА не знайшла порушень з боку адвоката.

Валерій Палій і люди, що прийшли його підтримати, переконані: ініціатором усіх судових «окремих ухвал» є суддя Світлана Мішеніна, їй Валерій Палій багато разів заявляв відводи, які неодноразово судом задовольнялись або суддя сама заявляла самовідвід. «Окремі ухвали» виносились колегією суддів саме після чергових заяв адвоката про відвід Світлани Мішеніної.

«Вважаю ухвалу Вінницького апеляційного суду щодо притягнення мене до дисциплінарної відповідальності не лише юридично нікчемною, але й черговим підступним проявом переслідувань за мою багаторічну боротьбу з корупцією та оргзлочинною діяльністю місцевих олігархів, можновладців, правоохоронців і суддів, проти тотального порушення прав і свобод людини та громадянина, свавілля, беззаконня всіх гілок державної влади, зокрема, збанкрутілої судової і прокурорської влади», – наголошує Валерій Палій.

Голова дисциплінарної палати КДКА Таміла Удовицька ініціює перенесення розгляду питання щодо Валерія Палія на інший день.

Валерія Палія не вперше намагаються позбавити ліцензії. Зокрема, весною 2016 р. під час розгляду т. з. «Справи портрету Порошенка» з дисциплінарною скаргою до КДКА щодо адвоката зверталась прокуратура. Тоді активісту Юрію Павленкові, більше відомому за прізвиськом «Хорт», офіційно інкримінували хуліганство, але його захисники та десятки вінничан, які постійно приходили на суди в цій справі, були впевнені, що 27-річного чоловіка Вінницький міськсуд засудив до ув’язнення терміном на 4,5 роки, бо той публічно порвав портрет Петра Порошенка.

На Валерія Палія, який захищав «Хорта», прокурори та суддя Ірина Курбатова скаржилися, зокрема, через «образливі висловлювання» та «погрози». Але КДКА залишила їх скаргу без розгляду.

Продовження історії за посиланням: ВІДОМОМУ ВІННИЦЬКОМУ ПРАВНИКУ ВАЛЕРІЮ ПАЛІЮ ЗАБЛОКУВАЛИ АДВОКАТСЬКУ ЛІЦЕНЗІЮ. ПОМСТА СУДДІ СВІТЛАНИ МІШЕНІНОЇ?

1 thought on “НЕБАЙДУЖІ ВІННИЧАНИ ЗІРВАЛИ РОЗПРАВУ НАД ВІДОМИМ АДВОКАТОМ ВАЛЕРІЄМ ПАЛІЄМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *