ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ ВИКРИВАЧ КОРУПЦІЇ ОТРИМАЄ ВИНАГОРОДУ: 13 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Боротьба з корупцією

Унікальна подія для антикорупційної системи України: вперше суд прийняв рішення про виплату винагороди викривачу корупції. Ця винагорода складатиме 13 мільйонів 299 тисяч 950 гривень. Повідомлення про це надійшло від Вищого антикорупційного суду.

“Сьогоднішнє рішення суду, безумовно, є важливим досягненням для мене особисто і для антикорупційної системи в цілому, оскільки вперше в історії України громадянин отримає достойну винагороду за викриття корупційного злочину”, – написав викривач злочину Євген Шевченко.

Справа, що стала основою для цієї винагороди, стосується спроби підкупу керівників антикорупційних органів у 2020 році на суму 6 мільйонів доларів. П’ять мільйонів доларів призначалися керівникові САП Назару Холодницькому з метою зняття підозри з колишнього міністра Миколи Злочевського у справі про розкрадання коштів “Реал Банку”. Ще один мільйон доларів мав бути спрямований на посередництво.

На початку жовтня колегія суддів Вищого антикорупційного суду затвердила угоду про визнання вини, укладену між прокурором САП і колишнім першим заступником начальника Київської податкової служби Миколою Ільяшенком. Згідно з цією угодою, Ільяшенко зобов’язався співпрацювати в іншому кримінальному провадженні щодо тяжкого та особливо тяжкого злочину, розслідуваного НАБУ, і перерахувати 50 мільйонів гривень на “Армію дронів”. Суд скасував арешт із 1/2 будинку, 1/2 квартири в столиці, земельних ділянок та нежитлових приміщень.

Важливо відзначити, що всі чотири фігуранти справи визнали свою вину. Олена Мазурова отримала умовний вирок ще в 2021 році і погодилася дати викривальні покази на інших обвинувачених. У 2023 році на угоду пішли адвокат Андрій Кіча та ексміністр Микола Злочевський. За умовами угоди, вони сплатили 680 мільйонів гривень на дрони для військових, а Злочевський також надав благодійну допомогу для армії на 160 мільйонів гривень. Щодо самого хабаря, суд застосував спеціальну конфіскацію на користь держави: 5 мільйонів 950 тисяч доларів було передано на підтримку ЗСУ, а ще 50 тисяч доларів буде перераховано до бюджету згідно з вироком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *