«НАФТОГАЗ» ЗАБРАВ У ФІРТАША ЛІЦЕНЗІЮ НА РОЗПОДІЛ ГАЗУ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ. І НЕ ТІЛЬКИ

Економіка Україна

29 вересня 2023 р. Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), розширила на 6 областей територію провадження господарської діяльності з розподілу природного газу ТОВ «Газорозподільні мережі України», що входить до групи «Нафтогазу».

Зокрема, НКРЕКП з 1 жовтня зупинила дію ліцензій на розподіл газу, виданих раніше компаніям «Вінницягаз», «Дніпропетровськгаз», «Івано-Франківськгаз», «Миколаївгаз», «Сумигаз» та «Хмельницькгаз». Водночас в НКРЕКП уточнили територію провадження господарської діяльності з розподілу газу ТОВ «Газорозподільні мережі України», розширивши її на Вінницьку, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Миколаївську, Сумську, Хмельницьку області.

Довідка.

У травні 2022 р. Кабінет міністрів передав до управління державної компанії «Чорноморнафтогаз», що входить до групи «Нафтогазу», заарештовані активи низки облгазів. Вичерпний перелік переданих активів не було опубліковано, проте більшість із них входили до групи РХК Дмитра Фірташа. «Нафтогаз України» заявляв, що планує «інтегрувати» всі газорозподільні компанії («облгази») у нове ТОВ «Газорозподільні мережі», яке на 100% належить «Нафтогазу». У свою чергу, у Фірташа називали ці дії «рейдерським захопленням» бізнесу. Фактично «інтеграція» передбачає переведення клієнтів облгазів та їх персоналу до нової компанії «Нафтогазу», водночас борги залишаться на заарештованих компаніях під управлінням менеджерів НАК. ТОВ «Газорозподільні мережі України» було зареєстроване на початку вересня 2022 р.

1 thought on “«НАФТОГАЗ» ЗАБРАВ У ФІРТАША ЛІЦЕНЗІЮ НА РОЗПОДІЛ ГАЗУ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ. І НЕ ТІЛЬКИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *