ДЕПУТАТИ ЗАПРОПОНУВАЛИ ЗБІЛЬШИТИ ДОПОМОГУ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ МАЙЖЕ ВДЕСЯТЕРО

Суспільство Україна

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає збільшення розміру допомоги при народженні дитини з 41 тисячі 280 гривень до понад 384 тисяч гривень. Депутати пропонують прив’язати розрахунок допомоги при народженні дитини до розміру прожиткового мінімуму, установленого на період її появи на світ.

Про це повідомляють у пояснювальній записці відповідного законопроєкту №11072.

Якщо законопроєкт ухвалять, то на першу дитину держава надаватиме допомогу у розмірі, кратному 150 розмірам прожиткового мінімуму – станом на березень 2024 року це 384,5 тисячі гривень.

Сума допомоги на другу дитину пропонують встановити у розмірі, кратному 100 прожиткових мінімумів – наразі це 256,3 тисячі гривень.

На третю і кожну наступну дитину – у розмірі, кратному 50 прожиткових мінімумів – тобто, по 128,2 тисячі гривень.

Одноразовий розмір виплат, за пропозицією депутатів, має дорівнювати 20 розмірам прожиткового мінімуму – зараз це 51,3 тисячі гривень.

Надалі виплати мають відбуватися впродовж трьох років.

Прожитковий мінімум складає від початку 2024 року :

  • 3 023 грн – для працездатних осіб;
  • 2 563 грн – для дітей віком до шести років;
  • 3 196 грн – для дітей від шести до вісімнадцяти років;
  • 2 361 грн – для осіб, які втратили працездатність.

“Протягом останніх років в Україні спостерігається скорочення народжуваності. Загалом за останні десять років народжуваність в Україні скоротилася на 40%. Причиною скорочення народжуваності є багато факторів, проте одним із головних залишається низький рівень допомоги при народженні дитини, а також військові дії на території України внаслідок збройної агресії країни-терориста росії”, – повідомляється у пояснювальній записці до законопроєкту.

У разі прийняття цей закон набере чинності  з 1 січня 2025 року.

___________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *