УПЦ МП В США НАЙНЯЛА ЛОБІСТА ЗА $1400 НА ГОДИНУ, ВІРОГІДНО, НА ГРОШІ «ПРАВОСЛАВНОЇ СУКИ» НОВИНСЬКОГО-МАЛХАСЯНА

Україна Зрадники

Українська православна церква московського патріархату (УПЦ МП) найняла професор права Вільяма Вітні Берк-Вайта для просування своїх інтересів у США. Його послуги коштують 1400 доларів США на годину. Платить фірма, яку раніше найняв Вадим Новинський, український проросійський політик, бізнес-партнер олігарха Ріната Ахметова та протодиякон і меценат УПЦ МП.

Про це повідомив депутат Верховної Ради від «Слуги народу» Мар’ян Заблоцький.

«Московський патріархат в Україні найняв лобіста…в США! Останні три тижні “ФСБ в рясах” платить одному лобісту по $1,400 за годину (!), щоб обливати Україну брудом», – зазначає Заблоцький.

За інформацією депутата, звіт про винаймання лобіста опубліковано у системі FARA eFile – це метод електронного подання документів до Мін’юсту США відповідно до Закону про реєстрацію іноземних агентів. Його ім’я – Вільям Вітні Берк-Вайт, він професор права.

У звіті вказано, що лобіст отримав $7000 від Amsderdam and Partners LLP. Ця фірма в серпні 2023 р. повідомила, що Новинський залучив її для «захисту від серії політично вмотивованих атак з боку українського уряду». Новинського в публікації називають протодияконом УПЦ, який зазнав незаконних державних переслідувань.

Згідно зі звітом, Вільям Вітні Берк-Вайт встиг зробити для просування інтересів УПЦ МП у США наступне:

  • опублікував статті в The Hill;
  • звернувся до Департаменту Державного управління релігійної свободи;
  • звернувся до офісу сенатора-демократа Джона Оссоффа;
  • звернувся до Білого дому; 
  • звернувся до офісів сенаторів республіканця Марко Рубіо, демократки Джин Шейхін та Комітету Сенату з міжнародних відносин.

Стаття авторства найнятого лобіста була опублікована в американському виданні The Hill 19 жовтня. Її заголовок – «Якщо Україна справді віддана правам людини, вона повинна підтримувати свободу віросповідання». Матеріал опубліковано в розділі «Думка».

«На мою думку, така діяльність московського патріархату це державна зрада, чергова зрада зі списку їх свідомих зрад. Сподіваюсь, що наші органи перевірять законність такого фінансування. Мені особисто важко уявити, щоб кошти ці могли йти від когось іншого, крім як від одного підсанкційного олігарха – основного спонсора московської церкви тут. Тому порушення цих санкцій тут цілком ймовірне. Можливо, і законодавства США, якщо реальним платником був цей олігарх», – вважає Мар’ян Заблоцький.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *