ЧОМУ УКРАЇНА ІМПОРТУЄ СІЛЬ З АФРИКИ

Україна Економіка

Буштинське родовище солі в Закарпатській області працює не на повну потужність, що призводить до потреби українського уряду закупляти технічну сіль в Африці. Про це повідомив голова Закарпатської облдержадміністрації Віктор Микита в інтерв’ю Укрінформу.

За словами Віктора Микити, розробка родовища розпочалася в 2022 році після повномаштабного російського вторгнення, проте швидкість робіт спричинила труднощі. Однією з головних проблем було неправильно проведена геодезія на початковому етапі, що вимагало додаткових зусиль для укріплення шахти.

“Проблема полягала в тому, що на момент запуску розробки родовища не була належним чином проведена геодезія. Спочатку не планували бетонувати шахту, згодом, коли прохід почав засипатися, це необхідно було зробити. Тому заново довелося копати, ставити металоконструкції, укріплювали тощо”, – пояснив Микита.

Щоб вирішити проблеми з технічною сіллю, Україна розглядає можливість встановлення окремої залізничної колії до родовища, оскільки транспортування вантажів автодорогою може негативно вплинути на існуючі дороги.

Наслідком недостатньої роботи родовища є необхідність закуповувати технічну сіль з Африки за високою ціною. Інвестори вклали в проєкт близько 170 мільйонів гривень, проте для налагодження інфраструктури та розширення видобутку ще потрібен рік.

На Буштинському родовищі зараз добувають близько 45 тонн технічної солі на добу. За необхідності можуть збільшувати цифру до 200 тонн – це виходить 600 тонн суміші для посипання доріг. Цього вистачить Закарпаттю для себе й сусідніх областей. Але така кількість технічної солі не покриє усіх потреб країни, наголосив Віктор Микита.

Тому технічну сіль нині доставляють з африканських країн по 2500 грн за тонну.  До повномаштабної війни вартість тонни технічної солі з Артемсолі становила 1500 грн. Коли у 2022-му не було ніякої солі, її завозили за ціною 7000-9000 грн за тонну.

Вартість місцевої солі становить 3000 гривень за тонну, що порівняно з африканською вищої якості. Голова Закарпатської облдержадміністрації вірить, що закарпатська сіль буде великим конкурентом на ринку, особливо з урахуванням логістики та різниці у вартості доставки.

__________________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *