230 УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ ПОВЕРНУЛИСЯ З РОСІЙСЬКОГО ПОЛОНУ, СЕРЕД НИХ 8 ВІННИЧАН (фото, відео)

Війна Вінничина ЗСУ Україна

3 січня 2024 р. відбувся 49-ий з початку повномасштабної російсько-української війни обмін полоненими, в результаті чого додому повернулися 230 українських воїнів.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

За словами омбудсмена, серед визволених з полону захисники міста Маріуполь та острова Зміїний, оборонці заводу «Азовсталь», воїни ЗСУ, прикордонники, нацгвардійці та бійці територіальної оборони.

«Вкотре декларуємо, що Україна прагне повернути усіх своїх громадян додому і продовжує працювати заради цього! Дякуємо тим громадянам та членам родин полонених і безвісти зниклих, які вірять у державу і плекають надію на повернення своїх героїв. Дякуємо й державним органам, а саме Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими та Об’єднаному центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ за спільну роботу. Надалі Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими і всі його представники працюватимуть над тим, щоб репатріації відбувалися!», – наголосив Дмитро Лубінець.

Обмін відбувся за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів.

У Координаційному штабі з питань поводження із військовополоненими поінформували, що цей обмін став найбільшим за кількістю повернутих оборонців від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Так, додому повернулися:

  • Воїни ЗСУ — 130 людей (серед них ТрО — 14, ВМС — 14);
  • Бійці Нацгвардії – 55;
  • Військовослужбовці Державної прикордонної служби — 38;
  • Працівники Національної поліції — 1.

Україна також звільнила 6 цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Серед повернутих були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 людини), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус «пошук особи» (48).

Більшість звільнених — чоловіки (225), п’ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 воїнів, 11 — офіцери.

Востаннє через небажання російської сторони обмін полоненими вдалося провести ще у серпні 2023 р.

За інформацією Вінницького міського голови Сергія Моргунова, серед визволених з полону воїнів – восьмеро жителів Вінниччини. Моргунов не назвав їх прізвища, але назвав імена: Владислав, Гліб, Сергій, Максим, Вадим, Михайло, Андрій та Владислав.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *