UKR.NET КОМІСАРУКІВ МАЙЖЕ 16 ГОДИН БУВ ЗАБЛОКОВАНИЙ ЗА РІШЕННЯМ АМЕРИКАНСЬКОГО СУДУ

Україна Технології

Домен українського інтернет-сервісу Ukr.net з невідомих причин 7 березня 2024 р. було відключено реєстратором доменних імен Network Solutions. Тому не працювали сайт, стрічка новин та електронна пошта сервісу. Про блокування домену повідомила прес-служба компанії у Telegram.

«Вночі, о 01:35, реєстратор доменних імен Network Solutions раптово та без будь-яких попереджень заблокував домен ukr.net. В результаті інтернет-користувачам стали недоступні стрічка новин Ukr.net та електронна пошта @ukr.net», — наголосили в Ukr.net.

Як повідомив галузевому виданню dev.ua один із співробітників компанії, американський реєстратор відключив домен о пів на другу ночі, «без попереджень».

«Ми з ними працюємо вже 20 років. Домен ukr.net зареєстрований в Америці, а сервери сервісів компанії – у німецькому дата-центрі. Разом з ukr.net лежить і пошта, якою користуються мільйони українців», — зазначив співробітник Ukr.net.

У техпідтримці американського реєстратора доменних імен Network Solutions підтвердили наявність проблем.

У той же час, в частині українських інтернет-провайдерів Ukr.net продовжував працювати. Головний редактор новинної стрічки Ukr.net Віталій Яблонько попередив, що це тимчасово. За його словами, у мережах провайдерів, де відкривається ukr.net, ще не оновилися DNS-кеші.

Згодом виявилося, що реєстратор не тільки поставив домен на hold (тобто.тимчасово заблокував), але й заборонив проводити будь-які маніпуляції з доменом, з’ясував експерт з доменних імен та інтернет інфраструктури Дмитро Кохманюк.

Інтернет-підприємець Андрій Хветкевич заявив, що домен ukr.net було заблоковано за рішенням американського суду.

«Наразі реєстратору вдалося знайти легальну причину для розблокування домену, домен почав працювати. До цієї проблеми також вже була залучена участь представників ICANN”, – вважає Хветкевич.

О 17:30 7 березня 2024 р. стало відомо, що американський реєстратор знову під’єднав домен Ukr.net. Сайт вже відновлює роботу.

За даними сервісу YouControl, ТОВ «Укрнет» зареєстровано у 1998 р., його власниками є Борис, Михайло та Олексій Комісаруки (41%, 20% та 20% відповідно), а також Ольга Грач (10%) та Віттчі Гедалі Кушнір (9% ).

Борис та Михайло Комісаруки спільно з Ольгою Грач також власники невеликого українського банку «Фамільний».

Ukr.net входить до десяти найбільш відвідуваних сайтів українського сегменту мережі. Домен ukr.net був зареєстрований у лютому 1999 р., з 2000 р. портал також надає доступ до безкоштовної електронної пошти.

За даними аналітичного сервісу SimilarWeb, за січень Ukr.net налічував понад 100 млн. візитів. З них 71,8% – це прямий трафік. Станом на 2017 рік у поштовому сервісі @UKR.NET було зареєстровано 16,7 млн. облікових записів.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *