КІЛЬКІСТЬ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГЕПАТИТ А У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Вінничина Здоров'я

За інформацією, наданою Департаментом охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної військової адміністрації, в області виділено 338 ліжок для пацієнтів інфекційних хвороб, проте станом на 05 листопада 2023 року завантажено лише 54 ліжка, що становить 21,5% від загальної кількості.

Також повідомляється, що на території Вінницької області було проведено вакцинацію проти вірусного гепатиту А для 597 осіб, включаючи 549 медичних працівників та 48 контактних осіб, серед яких було 6 дітей. На даний момент, станом на 05.11.2023 року, щеплення проти гепатиту А не проводилось.

Досліджується якість води, яка споживається.

За період з 17 жовтня по 05 листопада 2023 року фахівцями ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ» відібрано 337 пробу води для лабораторного дослідження. Станом на 05.11.2023 відібрано 112 проб для дослідження методом ПЛР на визначення вірусного гепатиту А.

За результатами 112 проб відповідають вимогам Державних санітарних норм.

118 проб відібрано для бактеріологічних досліджень, досліджено 110 проб.

У 24 виявлена невідповідність вимогам якості питної води :

– 14 водопровідна мережа – по вмісту ентерокококів, загальних колі-форм;

– 10 кринична – по вмісту кишкової палачки,ентерококів, загальних коліформ, загальному мікробному числу. В роботі 5 проб.

На санітарно-хімічні показники відібрано 107 проб, досліджено 107 проб.

В 64 пробах встановлено невідповідність вимогам.

Проводиться подальша робота з організації та здійснення пробовідборів зразків питної води, забезпечується проведення досліджень.

Організовано та здійснюється медичне спостереження за контактними особами у домашніх вогнищах. Обстежено 66 осіб із числа контактних, у З виявлено імуноглобуліни М до вірусу гепатиту А.

Фахівцями ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ» проведено заключну дезінфекцію у 18 домашніх вогнищах.

Організовано та проведено лабораторне обстеження методом ІФА торгуючих з ринків ТК «Привокзальний-1», ТК «Привокзальний-2», «Вишенька», «Урожай», «Центральний», ТЦ «Мир», працівників ТМ «Долина Плюс», відділів готової продукції магазинів ЕКО Маркет в ТЦ «Петроцентр» та магазину «Сільпо» в ТЦ «Скай Парк».

Всього обстежено 780 осіб, у 4 з яких виявлено антитіла до вірусу гепатиту А, ще у 1 – результат

сумнівний.

05.11.2023 року організовано та проведено лабораторне обстеження методом ІФА 97 торгуючих з ринку «Привокзальний» та працівників кондитерського цеху та кулінарії магазину «Сільпо» в ТЦ «Plaza Park».

Всі результати негативні.

Для санітарно-вірусологічного дослідження методом ПЛР на ринках відібрано 8 змивів з овочів та фруктів, вірусу гепатиту А не виявлено.

Епідеміологічне розслідування із застосуванням лабораторних методів дослідження продовжується.

Під час епідеміологічних розслідувань активно проводиться санітарно-просвітницька робота з населенням, в т.ч. у вогнищах.

Щодо поширення захворюваності на вірусний гепатит А проінформовано всі зацікавлені служби та установи.

Інформація про поширення захворюваності та рекомендації щодо попередження її розповсюдження надаються через соціальні мережі та ЗМІ.

Проведено 4 засідання міської комісії з ТЕБ та НС та 2 засідання обласної комісії з ТЕБ та НС, на яких оцінено ситуацію і розроблено конкретні заходи з ліквідації спалаху та попередження поширення захворюваності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *