ПРОКУРАТУРА ЧЕРЕЗ СУД ПОВЕРНУЛА “ПРИХВАТИЗОВАНУ” ЗЕМЛЮ ПАРКУ “НЕМИРІВСЬКЕ ПОБУЖЖЯ”

Вінничина Прокуратура

Спеціалізованою екологічною прокуратурою Вінницької обласної прокуратури виявлено факт незаконного використання земель природно-заповідного фонду на Вінниччині. 

Йдеться про регіональний ландшафтний парк «Немирівське Побужжя» загальною площею 5678 га, створений у 2013 році рішенням Вінницької обласної Ради. Про це повідомляє прес-служба Вінницької обласної прокуратури.

Він розташований на території 17 сільських і селищних рад регіону та, відповідно до укладених вищевказаними органами місцевого самоврядування охоронних зобов’язань, переданий під охорону та забезпечення дотримання відповідного режиму використання.

Водночас Райгородська сільська рада, нехтуючи вимогами законодавства, у 2022 році ухвалила рішення та передала приватній особі в оренду для сільськогосподарських потреб земельну ділянку площею 0,7 га вартістю 16 млн грн на території «Немирівського Побужжя». 

З огляду на нецільове використання земель природно-заповідного фонду, прокуратура звернулася до Немирівського районного суду з вимогами про визнання недійсним рішення Райгородської сільської ради, договору оренди землі та повернення її у комунальну власність. 

Рішенням суду позов прокуратури задоволено, відтак після набуття ним законної сили контролюватиметься його реальне виконання. 

___________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *