У ПОГРЕБИЩІ ВБИВАЮТЬ ЛЮДЕЙ, А ПОЛІЦІЯ НЕ ХОЧЕ РОЗСЛІДУВАТИ ЗЛОЧИНИ (Документи)

Вінничина Кримінал

Запастись продуктами, купити на місяць ліків, принести усе це додому, а потім, зламавши собі ребра та оббувшись у валянки, піти на ставок, чи то купатись у кінці листопада, чи то на риболовлю без вудки, і втопитися внаслідок нещасного випадку – для поліції з міста Погребище це природна поведінка 82-річної жінки…

Тіло пенсіонерки Галини Низькошапки знайшли 22 листопада 2023 р. у Заводському ставку, що знаходиться у місті Погребище Вінницького району. Знайшли не одразу. Спочатку сусіди старенької зателефонували її сину Юрію, який мешкає у Вінниці, мовляв, щось тут не те, вже тривалий час не показується на очі бабуся, кури бігають по городу…

Юрій стрімголов у Погребище. Дома мами немає. Об’їздив усе містечко, потім усіх родичів, оббіг лікарні, морги. Нарешті звернувся у поліцію. Поліція і знайшла тіло. За підказкою когось із сусідів, аби шукали за городами на березі ставка, куди, до речі, стара ніколи не ходила.

А потім у поліції почали якось дивно з’ясовувати обставини смерті жінки, плутаючись навіть у очевидних речах – хто ж знайшов тіло, син покійної чи поліціанти.

У повідомленні старшого слідчого відділу №4 (м. Липовець) Вінницького райуправління ГУНП Олега Дзюби про початок досудового розслідування зазначається, що поліцію про знайдене тіло жінки у ставку повідомив її син. А у постанові слідчого того ж відділу №4 Вадима Буджерака вже зазначається, що тіло у ставку знайшов начальник сектору поліцейської діяльності поліції № 4 Віталій Шеремета.

Багато ще чудернацьких речей містять матеріали розслідування смерті Галини Низькошапки, а ще більше – не містять. Наприклад, до матеріалів досудового розслідування так і не потрапили деталі огляду тіла жертви, – що хустка на голові була в реп’яхах, хоча поблизу вони ніде не росли, що бабуся була взута у один валянок, а інший лежав у ній на спині, причому обидва валянки були чисті, хоч скрізь була багнюка, і т. д.

У стрічці новин на сайті главку Нацполіції Вінниччини стосовно Погребищенської громади чого тільки не знайдеш. І зворушливу історію про те, як капітан поліції врятував пораненого лелеку, і про встановлення по гарячим слідам підозрюваного, який побив до смерті товариша по чарці, а тіло закопав у лісосмузі, і про наїзд на жінку автомобілем Ford. Це повідомлення поліції напередодні та після смерті Галини Низькошапки, тільки про виявлення у ставку тіла літньої жінки – чомусь ані слова. Незважаючи на відкриття кримінального провадження за ч. 1 ст. 115 УК України (умисне вбивство).

Тим не менш, «з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого» розслідування вбивства заступником керівника Немирівської окружної прокуратури Євгенієм Кравченко було призначено групу аж з п’яти прокураторів.

У телесеріалах-детективах все починається з опитування рідні жертви. «Хто, на вашу думку, міг вбити?», – допитуються поліцейські. «А грець його знає», – відповідає рідня. Тим не менш, прозорливі слідчі, не маючи жодної «зачіпки», протягом декількох серій виводять на чисту воду самих хитромудрих вбивць.

А у Погребищі все відбувалося навпаки. Син Галини Низькошапки наполягав і наполягає на причетності до смерті матері її сусіда по городу Анатолія Вовка, з яким у неї був давній побутовий конфлікт через дерева на межі: Вовк їх пиляв, а мати була проти. Після смерті матері під час огляду місця подій поліцією якраз і були зафіксовані свіжозрізані дерева на межі. А ще співмешканка Анатолія Вовка Надія Краєвська ще на етапі розшуків Галини Низькошапки навіщось «плутала сліди», переконуючи, що бабуся начебто сіла у якусь автівку і кудись поїхала.

Із скарги Юрія Низькошапки

У свою чергу, Анатолій Вовк заперечував, що взагалі бачив сусідку і у день її смерті, і днями раніше.

Із пояснень Анатолія Вовка

Тобто, у слідчих із самого початку було над чим працювати і з чим розбиратись. Але 30 грудня 2023 р. слідчий відділу №4 (м. Липовець) Вінницького райуправління ГУНП у Вінницькій області Вадим Буджерак закрив кримінальне провадження про вбивство – за відсутністю складу кримінального злочину. Причому, із всіх можливих пояснень причин смерті Галини Низькошапки слідство зупинилось на найбільш ідіотській версії.

Рішення про закриття справи було винесене слідством після отримання висновків судмедексперта, що смерть Галини Низькошапки настала від утоплення, але перед цим жінка отримала травми різного ступеня тяжкості, у тому числі перелом грудини та переломи ребр з обох сторін. Виникнення таких травм після самопадіння експерт вважає малоймовірним, бо вони більш характерні, як наслідок нанесених зі значною силою ударів тупими твердими предметами з обмеженою контактуючою поверхнею. Крім того, було встановлено, що у день смерті жива-здорова бабуся була на пошті, в аптеці та скуплялась у магазині у центрі міста, а це далеченько від її місця проживання.

Висновки судмедексперта Козятинського відділення Вінницького обласного бюро судово-медичної експертизи

Запастись продуктами, купити на місяць ліків, принести усе це додому, а потім, зламавши собі ребра та оббувшись у валянки, піти на ставок, чи то купатись у кінці листопада, чи то на риболовлю без вудки, і втопитися внаслідок нещасного випадку – для поліціантів це природна поведінка літньої жінки. Спецбригада з п’яти прокураторів, що забезпечувала «швидке та повне розслідування», погоджується – мовляв, тільки так в житті воно і буває.

За подібні феноменальні висновки держава за рахунок платників податків платить липовецьким та немирівським слідчим з поліції і прокурорам чималі гроші. Згідно з деклараціями за 2022 р., середньомісячна зарплата слідчого Вадима Буджерака – більше 42 тис. грн., окружних прокурорів Олени Огірчук – більше 67 тис. грн., Олександра Максимишина – більше 64 тис. грн., Євгенія Загребельного – більше 59 тис. грн., Валентина Собчука – більше 72 тис. грн., Михайла Міхаілідіса – більше 87 тис. грн.

Юрій Низькошапка оскаржив у Липовецькому районному суді постанову слідчого про закриття кримінальної справи щодо розслідування смерті матері. І слідча суддя Світлана Шпортун, не залишивши каменю на камені від слідчого доробку, цю постанову відмінила, як незаконну.

В судовій ухвалі вказується на цілу низку недоліків, допущених при розслідуванні. В перекладі з мови юриспруденції на людську рішення судді звучить коротко і однозначно: слідство проводилося тяп-ляп, неякісно та недбало. А чи через профнепридатність розслідувачів, чи через їх зацікавленість у скорішому закритті справи під будь-яким приводом – такого судді у своїх постановах, звісно ж, не вказують.

З ухвали Липовецького районного суду від 25 січня 2024 р.

«Я та моя сім’я стурбовані відношенням правоохоронних органів до виконання своїх обов’язків. Виникає серйозне занепокоєння щодо фактичної бездіяльності поліції міста Погребище і Липовецького відділку. Більш того, виникають підозри у можливому приховуванні злочину і покриванні злочинців. Така ситуація не тільки порушує закон і підриває довіру людей до правоохоронних органів, але і створює загрозу безпеці мешканців міста», – наголошує Юрій Низькошапка.

І у цьому з ним важко не погодитись…

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *