ЧЕРЕЗ ЗАГИБЕЛЬ НА АТРАКЦІОНІ У КИЄВІ ВІННИЧАНИНА РОМАНА БОРИСЮКА П’ЯТЬОМ ОСОБАМ ПОВІДОМИЛИ ПРО ПІДОЗРУ

Вінниця Прокуратура

Трагічна загибель 20-річного вінничанина Романа Борисюка у Києві на канатній дорозі через Дніпро 21 липня цього року отримала продовження. Офіс Генерального прокурора та Київська міська прокуратура повідомили про оголошення підозр п’ятьом особам.

Як раніше повідомляли «Ми Вінничани», жахлива смерть Романа Борисюка з Вінниці на київській канатній дорозі 21 липня 2024 року стала наслідком низки грубих порушень та недбалості. Роман разом зі старшим братом Володимиром приїхали до Києва на вихідні. Хлопці вирішили скористатися атракціоном – зіплайном (канатною переправою) від Поштової площі до Труханового острова. Вартість спуску становила 800 гривень. Володимир успішно перетнув Дніпро, а під час спуску Романа сталевий канат обірвався приблизно за 50 метрів від Набережного шосе. Роман впав у річку з великої висоти, втратив свідомість і потонув. Тіло знайшли лише наступного дня після тривалих пошуків за участю водолазів ДСНС.

Офіс Генерального прокурора та Київська міська прокуратура повідомили про підозру п’ятьом особам, причетним до трагедії. Чотирьом з них інкримінується порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що призвело до загибелі людини (ч. 2 ст. 272 КК України). Це проєктант атракціону, який допустив низку прорахунків, зокрема, використав канат, непридатний для таких атракціонів; директор компанії-переможця конкурсу на облаштування канатної переправи, який затвердив цей проєкт; експерт приватної експертної установи, який проводив огляд атракціону перед його передачею в експлуатацію ФОП, але не помітив невідповідності каната; та сам підприємець – ФОП Горбійчук В.В., який орендував обладнання у ТОВ «Активна країна» та безпосередньо експлуатував зіплайн, але не здійснював належного щоденного огляду.

Крім того, підозру у службовій недбалості (ч. 3 ст. 367 КК України) отримав колишній інженер з технічного нагляду КП «Плесо», відповідальний за безпечну експлуатацію об’єктів комунального підприємства. Він повинен був контролювати стан атракціону, але не виконав своїх обов’язків.

Канатна дорога, на якій сталася трагедія, має сумнівну історію. Київська міська прокуратура ще три роки тому намагалася зупинити її роботу, вказуючи на недоліки в документації та відсутність досвіду у компанії-оператора. У 2018 році атракціон демонтували за незаконну діяльність, але згодом його знову відкрили. Після тимчасового припинення роботи через повномасштабне вторгнення росії, зіплайн відновив свою діяльність у травні 2023 року. Випадок із Романом Борисюком викрив не лише конкретні порушення в експлуатації атракціону, а й системні проблеми з контролем за безпекою таких об’єктів. Залишається сподіватися, що слідство буде доведено до кінця, а винні понесуть заслужене покарання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *