ЛІКАРІ ВІННИЦЬКОГО ДІАГНОСТИЧНОГО ЦЕНТРУ ЗАРОБЛЯЛИ НА “БІЛИХ КВИТКАХ”, ЇХ БУДУТЬ СУДИТИ

Вінниця Кримінал

Бізнес на військовозобов’язаних чоловіках організував 57-річний лікар обласного лікувально-діагностичного центру спільно з двома колегами. Один зі співучасників також працював у лікувально-діагностичному центрі, інший входив до складу військово-лікарської комісії. Винесення діагнозу, на підставі якого чоловіків знімали з військового обліку, коштував від 3 до 10 тисяч доларів США. Ціна послуг залежала від терміну та складності винесеного діагнозу. Повідомляє відділ комунікації поліції Вінницької області.

За словами т.в.о. заступника начальника слідчого управління Євгена Кронівця, організатор схеми підшукував чоловіків призовного віку, які хотіли виїхати за межі України. Він скеровував їх до спільників, які згодом виносили чоловікам фіктивні діагнози з висновками про тимчасову непридатність, обмежену придатність і непридатність з виключенням з військового обліку, що давало ухилянтам можливість безперешкодно виїхати за межі України.

заробляли на «правильних діагнозах» для ухилянтів: на вінниччині слідчі поліції повідомили про підозру організованій злочинній групі лікарів

Також він відповідав за фінансову складову злочинної діяльності групи, консультував клієнтів щодо правильної поведінки на ВЛК.

Слідчі обласного главку поліції та співробітники УСБУ у Вінницькій області затримали організатора злочинної групи в серпні минулого року в Вінниці під час отримання ним неправомірної вигоди у розмірі 3000 доларів США.

Під час проведення обшуків у зловмисників вилучили гроші, чорнові записи та комп’ютерну техніку.

Слідством доведено причетність зловмисників до 20 злочинних епізодів.

заробляли на «правильних діагнозах» для ухилянтів: на вінниччині слідчі поліції повідомили про підозру організованій злочинній групі лікарів

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури 13 лютого 57-річному організатору повідомлено про підозру у вчиненні ряду злочинів:

– ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинені організованою групою, з корисливих мотивів);

– ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 (складання працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов’язків, організованою групою);

– ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 354 (одержання працівником підприємства, який не є службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення дій з використанням становища, яке займає працівник на підприємстві, в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Його подільників підозрюють у вчиненні аналогічних злочинів, зокрема, 50-річного – ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинені організованою групою, з корисливих мотивів), – ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 (складання працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов’язків, організованою групою) та ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 354 (одержання працівником підприємства, який не є службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення дій з використанням становища, яке займає працівник на підприємстві, в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

42-річному інкримінують ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинені організованою групою, з корисливих мотивів) та ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 354 (одержання працівником підприємства, який не є службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення дій з використанням становища, яке займає працівник на підприємстві, в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

__________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *