У ВІННИЦІ ДОСІ НЕ ВДАЄТЬСЯ ВСТАНОВИТИ ПРИЧИНИ СПАЛАХУ ГЕПАТИТУ А

Вінниця Здоров'я

Продовжується пошук джерела інфікування гепатитом А у Вінниці. Як свідчать останні результати вірусологічних та бактеріологічних лабораторних досліджень – 129 проб води (з громадських джерел питної води, приватних криниць, точок продажу питної води чи розподільчої мережі) перевірені та відповідають Державним санітарним нормам. Міністерство оборони здоров’я (МОЗ) та місцева влада будуть працювати над тим, щоб локалізувати спалах.

Про це інформує прес-служба МОЗ

Гепатит А, більш відомий як «хвороба Боткіна», це запальне інфекційне захворювання печінки харчового походження. Інфікування відбувається переважно через споживання забрудненої їжі, брудної води або під час близького контакту з хворим. В окремих випадках гепатит А спричиняє ураження печінки, нирок, підшлункової залози, болі в суглобах та призводить до летальних випадків.

Фахівці центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) продовжують працювати з колами контактних осіб, які могли потенційно постраждати внаслідок поширення інфекції, проводиться опитування захворілих із вивчення можливого джерела інфікування.

«Фахівці Вінницького ЦКПХ продовжують вірусологічні, бактеріологічні та санітарно-хімічні дослідження питної води та навколишнього середовища у районі спалахів. Однак попри збільшення кількості хворих встановити причини, з якими можна епізодично повʼязати випадки захворювання – як відвідування масових заходів чи вживання однакових продуктів, – не вдалося. Пацієнти проживають у різних мікрорайонах міста Вінниці та населених пунктах області. Тому до оперативного розслідування та попередження поширення гепатиту А на території області та міста була сформована та направлена група швидкого реагування. Завтра ми проведемо оцінку попередні результатів, посилюватимемо співпрацю з органами місцевої влади для того щоб вберегти людей і локалізувати спалах» – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Загалом, за повідомленням МОЗ, за медичною допомогою звернулись 141 пацієнт. У 82 підтверджено діагноз гострий вірусний гепатит A. 5 пацієнтів виписали. Решта – перебувають під наглядом лікарів у медзакладах Вінниці та області.Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів. Серед найпоширеніших симптомів: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *