У ЕКС-ПРЕЗИДЕНТА США ТРАМПА СТРІЛЯЛИ: ЩО ВІДОМО?

Вибори Кримінал Політика Світ

Під час передвиборчого мітингу в штаті Пенсільванія на екс-президента та ймовірного майбутнього кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа було скоєно замах.

Постріли пролунали, коли Трамп демонстрував таблицю кількості перетинів кордону нелегалами. Після звуків, схожих на постріл, було видно, як Трамп потягнувся правою рукою до шиї і торкну свого вуха. На його обличчі було помітно трохи крові. Охоронці екс-президента вискочили на сцену, багатотисячний натовп почав волати. Постріли тривали, поки охоронці надавали Трампу допомогу на сцені. Натовп привітав його, коли він підвівся і потряс кулаком.

За даними CNN, кілер перебував не на мітингу, а, ймовірно, на даху будівлі за межами місця проведення мітингу. Прокурор місцевого округу повідомив, що внаслідок інциденту загинули двоє людей, включаючи стрільця.

За версією The Washington Post, стрілець перебував у будівлі, і для ведення стрілянини з такої відстані йому знадобилася б гвинтівка, оскільки відстань до трибуни складала сотні метрів. За даними Ассошіейтед Пресс, підозрюваного у стрілянині вбили співробітники Секретної служби. Ймовірний злочинець не був учасником мітингу.

Відомо, що Дональд Трамп перебуває у безпеці, і його оглянули в місцевій лікарні. Його передвиборчий штаб поінформував, що екс-президента оглянули у місцевій лікарні. Президент США Джо Байден написав допис у соцмережі X, що в Америці немає місця насильству з політичних мотивів, і він закликав усю країну засудити цей акт. Байден зазначив, що поки що не може назвати стрілянину на мітингу Трампа замахом. У своєму зверненні Байден сказав, що радий чути, що з Дональдом Трампом усе гаразд.

«Я радий чути, що він у безпеці і почувається добре. Я молюся за нього та його родину, а також за всіх, хто був на мітингу, оскільки ми чекаємо на подальшу інформацію. Ми з Джилл вдячні Секретній службі за те, що вона доставила його в безпечне місце. В Америці немає місця такому насильству».

Також президент США висловив сподівання, що вже ввечері зможе поговорити із Дональдом Трампом.

Приблизно через 2,5 години після інциденту Дональд Трамп вийшов на зв’язок. Він повідомив: «В мене попала куля, яка пробила верхню частину правого вуха. Я відразу зрозумів, що щось не так, почув свист, постріли і відразу відчув, як куля розриває шкіру. У мене почалася сильна кровотеча, тому я зрозумів, що відбувається».

Він подякував Секретній службі США та всім правоохоронним органам за швидку реакцію на стрілянину, а також висловив співчуття родинам загиблого та пораненого на мітингу.

«Неймовірно, що такий акт міг статися в нашій країні», — написав Трамп.

О 21:02 за місцевим часом поліцейські повідомили толпі, яка зібралася біля лікарні в Батлері, що Дональд Трамп виїхав на кортежі через інший вихід.

Пізніше, як повідомило видання The New York Post, підозрюваного у замаху на колишнього президента США Дональда Трампа було ідентифіковано. Нападник – 20-річний Томас Метью Крукс з Бетел-Парку, штат Пенсільванія.

Як зазначило видання, Крукс сидів на даху виробничого заводу більш ніж в 119 метрах від сцени. Стрільця ліквідували снайпери спецслужб. Пізніше було знайдено його гвинтівку. Чому Крукс стріляв у Трампа, достеменно не зрозуміло.

Згодом і у ФБР підтвердили, що вважають Крукса причетним до стрілянини.

Одночасно у соцмережах розповсюджується відео, на якому нібито Томас Метью Крукс напередодні замаху каже, що ненавидить Трампа. Втім наразі напевно не відомо, чи є воно справжнім. Також у мережах поширюється світлина з начебто застреленими Круксом.

До речі.  Років 15 тому в мультсеріалі «Сімпсони» був епізод з замахом на Трампа в 2024 р.

Версії:

  1. Це постановка самого Трампа для «підняття рейтингу». Конспірологічні противники Трампа вже так і говорять. Але ризик для такого сценарію занадто великий: один невдалий рух чи навіть порив вітру – і Трамп у домовині у світлому взутті. До того ж,  немає якихось певних ознак, що це було постановою.
  2. Це замовлення глобалістичних еліт чи «світового уряду». Конспірологічні прихильники Трампа це вже стверджують. Але це також більше схоже на маячню та марення.
  3. Це замах, організований іноземними спецслужбами. Дійсно, Китай, Росія та якийсь Іран дійсно бажають дестабілізувати США, але, здається, живий Трамп їм більше корисний ніж мертвий. До речі, китайці вже через декілька годин після замаху запустили продаж футболок із зображенням Трампа з кулаком і його словами, які він тирчі прокричав після невдалої стрілянини по ньому: «Fight! Fight! Fight!» (Бийся! Бийся! Бийся!).
  4. Це справа рук стрільця-одинака помножена на недбалість охорони Трампа. Такі історії в США не рідкість і чергова рандомна подія, а не частина якогось великого плану, поки щоо виглядає найвирогіднішою.

Довідка.

Замах на Дональда Трампа у Пенсильванії – рідкість у американській політиці протягом останніх десятиліть, але були періоди, коли замахи і спроби їх здійснити відбувалися один за одним.

150 років тому на великих прийомах були вбиті президенти Джеймс Гарфілд і Вільям Мак-Кінлі; президента Авраама Лінкольна вбили під час театрального вистави.

У 1912 р. Теодор Рузвельт, який намагався знову обратися на пост президента, отримав кулю в груди, але продовжив свою промову! Перед цим він впевнився, що натовп не лінчує психа, який намагався вбити його.

У 1933 р. вбивця промахнувся при спробі вбити президента Франкліна Рузвельта, але вбив стоячого поруч мера Чикаго.

У 1963 р. снайпер вбив президента Джона Кеннеді під час урочистої зустрічі на вулицях Далласа. Цей момент зафільмований і описаний в сотнях книг.

Через п’ять років, у 1968 р., був вбитий сенатор Роберт Кеннеді, молодший брат Джона, колишній генеральний прокурор, а в той момент – основний кандидат в президенти від демократів.

У 1972 р. замах на губернатора Алабами Джорджа Уоллеса, який також балотувався на пост президента від демократів, вартував йому інвалідності, Уоллес назавжди залишився прикутий до інвалідного візка. Втім, Уоллес ще декілька разів перемагав на виборах губернатора.

Президент США Джеральд Форд пережив два замахи за свої короткі два роки президентства.

У 1981 р. психічно нестійка особа важко поранила президента Рональда Рейгана незабаром після його обрання. «Сподіваюся, ви всі тут республіканці!», – жартівливо привітав Рейган лікарів, коли його пораненого доставили в операційну.

Замах на Трампа також призвів до загибелі, принаймні, одного учасника мітингу.

(За публікаціями CNN, Washington Post, New York Times, Associated Press, сторінки в соцмережі Х президента США Джо Байдена)

1 thought on “У ЕКС-ПРЕЗИДЕНТА США ТРАМПА СТРІЛЯЛИ: ЩО ВІДОМО?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *