40-річного Олександра Кушніра з Чечельника Гайсинського району 5 разів возили до різних військових частин по бойовим повісткам, але у жодному підрозділі його не прийняли через нетверезий стан та скарги на стан здоров’я… Правда, суд все одно визнав його «ухилянтом» і засудив на 3 роки позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з дворічним іспитовим строком.
За версією слідства, 31 березня 2023 р. Олександра Кушніра визнали придатним до мобілізації. У січні 2024 р. він мав з’явитися до ТЦК, але проігнорував повістку.
Сам Кушнір пояснив, що відмовився від отримання повістки та не прибув для відправки у військо бо йому намагались вручити бойову повістку, коли він ішов по вулиці з друзями у нетверезому стані.
Він відмовився також «кудись їхати через те, що йому уже разів 5 вручали бойові повістки та возили до різних військових частин, проте у жодній частині його не прийняли, оскільки не підходив, так як має хвору руку».
Кожного разу, за словами Кушніра, він витрачав на поїздки материні кошти, так як своїх коштів не має. Йому веліли ще раз пройти ВЛК, але коли він проходив комісію вперше, казав лікарям про проблеми із здоров’ям, але його ніхто не хотів слухати і надали висновок, що він придатний до військової служби.
Зараз Кушнір, за його словами, не може повторно пройти медогляд через те, що потрібні кошти на поїздку до Вінниці, а коштів ані у нього, ані у матері немає. Від мобілізації не ухиляється, але «кататися просто так», теж уже не має можливості.
Представники ТЦК у суді також підтвердили, що військові частини декілька разів відмовлялися брати Кушніра на службу, адже він приходив у стані алкогольного сп’яніння та скаржився на проблеми зі здоров’ям. У військкоматі йому пропонували повторно пройти ВЛК, але він відмовився.
8 липня 2024 р. Чечельницький районний суд визнав Олександра Кушніра винним за ст. 336 КК України (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації) та призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки, але на підставі ст. 75 КК України його було звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 2 роки.