На наступній сесії Вінницька облрада має достроково припинити повноваження одразу двох депутатів партії «Українська стратегія Гройсмана». Але сесія, як і попередня, може не відбутись. Бо гройсманівці, як то кажуть, остаточно пустилися берега.
Мандатопад
Чергову заяву про складання депутатських повноважень подала депутатка Олена Мілієнко, яка обралася від «Української стратегії Гройсмана». Згідно з податковою декларацією Олени за 2022 р. вона отримувала зарплату, як директорка Вінницького навчального центру Національної школи суддів України, а ще працювала за сумісництвом у Донецькому національному університеті ім. В. Стуса і займалася незалежною професійною діяльністю, отримуючи платню у Ворицькому університеті (Ковентрі, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії). У 2023 р. окрім благодійної допомоги і наукової нагороди, Олена Мілієнко задекларувала лише дохід від зайняття незалежною професійною діяльністю у Ворицькому університеті.
Крім того, облрада має задовільнити заяву про складання повноважень, яку ще у травні подав інший депутат від партії «Українська стратегія Гройсмана» Олександр Підгорняк. Він є членом комісії з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, а прийняв рішення скласти депутатський мандат через військову службу, яка не дозволяє виконувати депутатські повноваження.
До цього, у лютому 2023 р. облрада достроково припинила повноваження депутата Олександра Кравчука з фракції партії «За Майбутнє», який був секретарем постійної комісії з питань стратегічного розвитку, інвестицій та місцевого самоврядування. Паралельно із складанням депутатських повноважень Олександр Кравчук покинув посаду першого керівника КНП «Хмільницька лікарня», яку обіймав з кінця 2021 р.
У лютому 2023 р. склала мандат депутатка облради Людмила Станіславенко. Вона у 2015 р. обиралась до облради від блока Порошенка, але у 2020 р. отримала мандат вже як висуванка «Української стратегії Гройсмана». Відома громадська та політична діячка, благодійниця і волонтерка пояснила, що рішення достроково припинити депутатство «визріло під час повномасштабного вторгнення та з огляду на вчинки, дії, рішення однофракційників».
В травні 2023 р. дуплетом склав депутатський мандат і покинув посаду гендиректора енергокомпанії АТ «Вінницяобленерго», яку займав майже 10 років, Андрій Поліщук. Він теж був депутатом Вінницької облради від «Української стратегії Гройсмана»…
«Жабогадюкінг»
Заяву про складання повноважень депутата Олександра Підгорняка облрада повинна була розглянути ще на травневій сесії. Але постпреди партії «Українська стратегія Гройсмана» не тільки достроково кидають мандати, вони ще масово прогулюють сесії. Через низьку явку депутатів та фактичний бойкот голосування, сесію 31 травня 2024 р. довелося завершити завчасно. На сесії було заплановано розглянути 32 питання, але вже на 14-у питанні представницький орган влади виявив повну неспроможність приймати рішення і до заяви Підгорняка черга не дійшла.
Тільки керівництво партії Гройсмана, схоже, зовсім не турбують ані власна політична імпотенція обласного рівня, ані перетворення місцевого самоврядування на посміховисько, ані загроза життєзабезпеченню міст і сіл, яку сьогодні реально створюють «стратеги» у низці громад Вінниччини, де вони отримали владу.
Керівництво партії Гройсмана турбують лише міжкланові «розбірки», які продовжуються між «стратегічними» посадовцями вже не перший місяць.
Як наголосила начальник відділу з питань внутрішньої політики та зав’язків з громадськістю Козятинської міськради Тетяна Римша, вона ж депутат цієї міськради від «Української стратегії Гройсмана», 22 червня 2024 р. відбулася чергова партконференція осередку «стратегів» Вінниччини. І на конференції не переймалися питаннями, чому депутати або тікають від Гройсмана, або нехтують виконанням своїх обов’язків. На конференції знову «відкликали» міського голову Козятина Тетяну Єрмолаєву та низку депутатів міськради.
У відкликання «за народною ініціативою» тих, кого самі ж привели до влади, гройсманівці граються ще з минулого року. І, здається, окрім своєї перманентної камасутри у вигляді «жабогадюкінгу» вони більш нічого мешканцям Вінниччини запропонувати не можуть.