ЧОМУ РАКЕТИ “ОНІКС” ВАЖКО ЗБИТИ?

Війна Технології Україна

Ракетний удар, завданий російською армією по Одесі вночі 25 вересня, використовуючи ракети “Онікс”, став об’єктом публічного обговорення. Військовий експерт Олег Жданов розглянув особливості цих ракет і пояснив, чому їх дуже важко збити.

Ракети “Онікс” або П-800 є російськими надзвуковими протикорабельними ракетами, які запускаються з берегових систем ППК “Бастіон-П”. Їх розробка сягає радянських часів. Вони спочатку призначалися для знищення ворожих кораблів, але були покращені і можуть зараз використовуватися для атак на наземні цілі.

Основні характеристики ракети “Онікс” включають:

Дальність дії: 600 кілометрів.

Вага головної частини: 300 кілограмів.

Максимальна швидкість: 884 метри на секунду.

Ці ракети мають надзвукову швидкість і летять на короткі відстані, що робить їх важкою мішенню для протиповітряної оборони. На такій короткій відстані із такою високою швидкістю ракету можна помітити, але її збити дуже складно. Єдине, що може спробувати збити ракету “Онікс”, – це протиповітряний комплекс Patriot або комплекс SAMP/T, але це можливо лише в разі попадання ракети в їхню зону ураження.

Російські “Онікси” можуть запускатися з окупованого Криму і дістати цілі на півдні України в межах їхнього максимального діапазону дії, що складає 600 кілометрів. Завдяки високій швидкості ракети, в українських містах можуть не встигати оголошувати повітряну тривогу, і вибухи можуть статися, перш ніж тривога буде оголошена.

Наразі в росії є значні запаси ракет “Онікс”, і їх виробництво не ведеться. Ці ракети були використані російською армією під час атак на Україну, зокрема на Одесу, і продовжують залишатися загрозою для регіону.Єлизавета Ковальчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *