ЯКІ ВІДМІННОСТІ МІЖ РОСІЙСЬКИМИ ТА ІРАНСЬКИМИ ДРОНАМИ «ШАХЕД»

Війна Україна

Окупанти намірені збільшити виробництво дронів “шахед” у Росії. За словами керівниці Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України, Наталії Гуменюк, Росія почала використовувати свої власні версії цих ударних дронів, аналогічних іранським “шахедам”, для атак на українські міста.

“Росія не здатна виготовляти високотехнологічну продукцію повноцінно, але вони намагаються складати її з компонентів, які отримують від іранських постачальників, включаючи повітряні судна з Тегерану. Вони отримують не лише готові дрони “шахед”, а також окремі деталі до них, які вони можуть використовувати для свого виробництва. Проте їм поки що не вдається повноцінно відтворити іранську розробку, і вони намагаються провести модифікації”, – пояснила Гуменюк.

За її словами, відповідно до спостережень, російські версії “шахедів” є менш потужними та можливо мають меншу швидкість. Також існує підозра, що їм не вдалося повністю забезпечити боєзапас. Гуменюк вказала, що ці аспекти є предметом подальших досліджень.

Американське видання The Washington Post має внутрішні документи, які свідчать про співпрацю Москви та Тегерана в питанні виробництва “шахедів”. Після того, як Росія припинила зернову угоду, окупаційні війська активно використовують дрони “шахед” для атак на портову інфраструктуру України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *