ІВАН ЛАВРЕНЮК ПРЕДСТАВЛЯТИМЕ ВІННИЧЧИНУ і УКРАЇНУ НА ІГРАХ НЕСКОРЕНИХ (повний список збірної)

Війна Вінниця Вінничина ЗСУ Спорт Україна

35 ветеранів, ветеранок та військовослужбовців Сил спротиву будуть представляти Україну на міжнародних Іграх Нескорених у 2025 р. у Канаді (Invictus Games Vancouver Whistler 2025). За інформацією першої заступниці начальника Вінницької ОВА Наталії Заболотної, від Вінниччини до збірної України потрапив солдат ЗСУ, військовослужбовець Іван Лавренюк.

Івану Лавренюку 31 рік. Він вінничанин. Навчався у школі №27, з дитинства займався футболом. Після школи вчив правознавство у Вінницькому фінансовому виші. Працював у сфері торгівлі.

Коли розпочалась повномасштабна війна, у березні 2022 р. Івану Лавренюку прийшла повістка. В армії він не служив, оскільки не був придатний за станом здоров’я. Іван пройшов медкомісію у військкоматі, йому сказали, що зателефонують.

Так і не дочекавшись дзвінка, у січні 2023 р. він сам приїхав у штаб 95-ї «житомирської» окремої десантно-штурмової бригади. Там дуже здивувались. Повернули у Вінницю, але написали у військкомат, що бригада очікує на Івана.

Пройшовши у Вінниці базову загально-військову підготовку, Іван Лавренюк у 95-у ОДШБр так і не потрапив. Через місяць його направили у 71-у окрему «кременчуцьку» єгерську бригаду десантно-штурмових військ, де він став кулеметником-розвідником.

Іван одразу попав на передову, до того ж у саме пекло — під Авдіївку. Через два тижні, 5 березня 2024 р., захисник отримав осколкові уламкові поранення руки, контузію, втратив одне око. Йому зробили операцію і потрібна буле ще одна, аби воїн не втратив зір повністю. Рідня солдата оголосили збір на операцію. Потім у Вінниці був ініційований благодійний забіг на 7,5 км на підтримку Івана Лавренюка. Учасники перегонів і небайдужі вінничани донатили десантнику. Сам Іван теж брав участь у забігу.

Національна збірна, яка представлятиме Україну на Іграх Нескорених 2025 у Канаді, була об’явлена Міністерством у справах ветеранів України. Ось її повний склад:

 • Андрієнко Олександр, капітан поліції, військовослужбовець, представляє Донецьку область. Отримав поранення у липні 2023 р. внаслідок ворожого обстрілу поблизу Курдюмівки, Донецької області. «Я бажав і бажаю жити активно», – написав у мотиваційному листі Олександр.
 • Андрощук Олександр, солдат ЗСУ, ветеран, представляє Київську область. Отримав поранення у листопаді 2022 р. внаслідок ворожого артилерійського обстрілу в Бахмутському районі, Донецької області. У мотиваційному листі написав: «Для мене змагання — це привід та додаткова мотивація. Знову хочу відчути дух змагань».
 • Бирко Анатолій, підполковник НГУ, військовослужбовець, представляє Хмельницьку область. Отримав поранення у березні 2024 р. внаслідок ворожого артилерійського обстрілу поблизу Роботине, Запорізької області.
 • Бойчук Андрій, старший лейтенант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Івано-Франківську область. Отримав поранення в грудні 2023 р. поблизу села Кліщіївка, Донецької області внаслідок мінометного обстрілу противника.
 • Васильєв Олексій, солдат ЗСУ, ветеран, представляє Одеську область. Отримав поранення у березні 2023 р. під час виконання бойових завдань у м. Бахмут, Донецької області. Вважає, що спілкування з побратимами та реабілітація через фізичну активність – це шлях до одужання.
 • Василюк Олексій, молодший сержант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Полтавську область. Отримав поранення у жовтні 2022 р. внаслідок ворожого артилерійського обстрілу поблизу населеного пункту Водяне, Донецької області. Вважає, що спорт може допомогти подолати не тільки фізичні проблеми, а й психологічні. А біг допомагає йому переключитися та відпочити. Наймолодший учасник збірної.
 • Гайдук Ілля, молодший сержант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Хмельницьку область. Отримав поранення у листопаді 2023 р. під час виконання бойового завдання в районі н.п. Зарічне, Запорізької області внаслідок обстрілу зі сторони противника.
 • Горб Олексій,  молодший сержант ЗСУ, ветеран, представляє Херсонську область. Отримав поранення у березні 2023 р. поблизу населеного пункту Площанка, Луганської області під час виконання бойового завдання. До поранення мав активне життя і сподівається, що Ігри Нескорених допоможуть до нього повернутися.
 • Гордієвич Сергій, старший солдат ЗСУ, ветеран, представляє Волинську область. Отримав поранення у травні 2022 р. під час наступу батальйону на Харківщині внаслідок ворожого мінометного обстрілу та РСЗВ «Град». у мотиваційному листі вказав: «Для мене буде великою честю представляти себе, своїх побратимів та нашу збірну на Іграх Нескорених».
 • Дикий Віктор, головний сержант НГУ, ветеран, представляє Донецьку область. Перше поранення отримав у лютому 2015 р. в районі Дебальцеве в АТО, коли проходив службу в ГУМВС Дніпропетровської області. Друге поранення отримав у грудні 2022 року поблизу Кремінної, Луганської області. «Хочу показати всім які ми є, що ми не здаємося і ми — нація нескорених», – зазначив Віктор у мотиваційному листі. Має мету — пробігти марафон на протезах.
 • Дудля Демʼян, солдат НГУ, ветеран, представляє Дніпропетровську область. Отримав поранення у квітні 2023 р. поблизу Кремінної, Луганської області під час виконання бойових завдань.»Хочу взяти участь в Іграх Нескорених, щоб довести собі, що я можу все», – говорить Демʼян в мотиваційному листі.
 • Кайстро Вʼячеслав, сержант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Дніпропетровську область. Отримав поранення у липні 2023 р. поблизу с. Володимирівка, Донецької області під час участі в бойових діях. «Я хочу перезавантаження, хочу, щоб в голові не була тільки війна, хочу нових викликів, нових файних емоцій», – написав про свою мотивація В’ячеслав.
 • Капканець Владислав, старший сержант ЗСУ, ветеран, представляє Дніпропетровську область. Отримав поранення у травні 2022 р. під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Трудолюбівка. Участь у змаганнях потрібна Владиславу, щоб довести собі, що він не один в цьому світі, щоб розвиватися у спорті і побачити світ.
 • Копелюк Костянтин, молодший сержант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Волинську область. Отримав поранення у червні поблизу Берестове, Донецької області внаслідок артилерійського обстрілу та липні 2022 р. внаслідок артилерійського обстрілу в районі Яколівки, Бахмутського району Донецької області.
 • Коритнюк Павло, старший сержант ЗСУ, ветеран, представляє Рівненську область. Отримав поранення у липні 2022 р. внаслідок масованого артилерійського обстрілу рф поблизу Берестове.
 • Короленко Інна, молодший сержант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Львівську область. У листопаді 2023 р. отримала поранення в районі населеного пункту Роздолівка, Донецької області. Вважає, що Ігри Нескорених — це можливість для ветеранів побути поруч з побратимами зцілитися і зарядитися емоціями на роки.
 • Лавренюк Іван, солдат ЗСУ, військовослужбовець, представляє Вінницьку область. Отримав поранення у березні 2024 р. внаслідок ворожого артилерійського обстрілу під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Очеретине, Донецької області.
 • Марченко Володимир, капітан ЗСУ, військовослужбовець, представляє місто Київ. Отримав поранення у червні 2022 р. внаслідок ворожого артилерійського обстрілу в Луганській області. «На мою думку, в команді однодумців, які розділяють спільні цілі і прагнення, шанс на відновлення є значно вищим», – написав у своєму мотиваційному листі. 
 • Милін Артур, солдат ЗСУ, ветеран, представляє місто Київ. Отримав поранення у жовтні 2022 р. в ході виконання бойового завдання поруч з населеним пунктом Терни, Донецької області. Хотів би бути прикладом для оточуючих та довести, що життя, навіть після важкого поранення, не завершується і можна з цим впоратись – вікувати повноцінне життя, подорожувати та показувати високий спортивний результат.
 • Насада Андрій, старший солдат ЗСУ, ветеран, представляє Івано-Франківську область. Отримав поранення в липні 2022 р. внаслідок підриву автомобіля поблизу села Спірне, Донецької області. Вважає, що спорт — це можливість віднайти сенс життя, що спорт — це дисципліна, де можна спробувати свої можливості, і мотивувати інших поранених військових і цивільних людей.
 • Одайник Валерій, капітан ЗСУ, військовослужбовець, представляє Хмельницьку область. Отримав поранення у січні 2023 р. внаслідок підриву автомобіля на ворожій протитанковій міні в районі населеного пункту Іванівське, Донецької області. Вважає Ігри Нескорених одним із способів показати всьому світу, наскільки в нас сильна і нескорена нація.
 • Олійник Ігор, лейтенант ЗСУ, ветеран, представляє місто Київ. Отримав поранення у червні 2023 р. внаслідок ворожого обстрілу зі станкового гранатомета поблизу населеного пункту Сіверськ, Донецької області. Говорить: «Бажаю взяти участь в Іграх нескорених задля оцінки своїх можливостей, змагальної атмосфери, підтримки духу».
 • Омельчук Олег, капітан ЗСУ, військовослужбовець, представляє Хмельницьку область. Отримав поранення у липні 2022 р. внаслідок обстрілу зі стрілецької зброї в районі населеного пункту Семигір’я Донецької області. В мотиваційному листі написав: «Я хочу повернути свій фізичний стан та втрачений час, хотів би спробувати себе у інших видах спорту, тому що в тих яких я займався і виступав, вже не можу по стану здоров’я. Але хочеться займатися, мотивації вистачає. Але потрібна підтримка».
 • Пилипенко Ілля, матрос ЗСУ, ветеран, представляє Одеську область. Отримав поранення у вересні 2022 р. поблизу населеного пункту Білогірка, Херсонської області внаслідок підриву танка на міні. Говорить, що змагання — це чудовий спосіб реабілітації та адаптації у цивільне життя.
 • Полтавець Роман, молодший сержант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Харківську область. Отримав поранення в ході наступу на Харківщині внаслідок ворожого обстрілу в червні 2022 р. «Я завжди підтримую і охоче приймаю запрошення на змагання, як до війни, так і на даний час. Я не зламаюсь», – говорить Роман.
 • Притула Олексій, старший солдат ЗСУ, ветеран, представляє Одеську область. Отримав поранення у вересні 2022 р. в районі населеного пункту Ямполівка, Донецької області. «Війна триває. І хоча час моєї безпосередньої участі в бойових діях раптово перервався, тримати в руках лук і захищати честь своєї країни на міжнародних змаганнях в компанії своїх «колег» для мене дуже важливо. Важливо ще раз довести самому собі, не оточуючим, що я здатен на це», – написав Олексій у мотиваційному листі.
 • Рябошапко Арсен, солдат ЗСУ, ветеран, представляє Кіровоградську область. Отримав поранення у березні 2023 р. в районі населеного пункту Дубово-Василівка, Донецької області внаслідок штурмових дій противника. Закохався у спорт з малечку і любить його, майже в будь-якому проявленні і понині. Мріє з дитинства представляти Україну на міжнародній спортивній арені та підіймати наш стяг у нових країнах.
 • Сенченко Алла, солдат ЗСУ, військовослужбовець, представляє Волинську область. У травні 2022 р. отримала поранення під час виконання бойового завдання в Лимані, Донецької області, після чого потрапила в полон. «Я маю брати участь в Іграх Нескорених. Я вистояла і вижила  у полоні довгі 8 місяців і 11 днів»,  написала Алла у мотиваційному листі.
 • Сергійчук Руслан, лейтенант поліції ветеран, представляє Дніпропетровську область. Отримав поранення в 2014 р. в Маріуполі, Донецької області. Вважає, що ці змагання, відбір – чергова нагода побути у колі своїх, долучитись до великої події та чергова нагода зробити чек-ап свого фізичного стану та можливостей.
 • Смольніков Денис, сержант ЗСУ, ветеран, представляє Луганську область. Отримав поранення у червні 2022 р. в районі Бахмута, Донецької області в результаті артилерійського обстрілу. Вважає, що Ігри Нескорених — це мотивація для людей, які навіть її не бачать і приклад того, що є до чого прагнути.
 • Тарасенко Михайло, солдат ЗСУ, ветеран, представляє Харківську область. Отримав поранення у серпні 2023 р. поблизу населеного пункту Мала Токмачка, Запорізької області внаслідок підриву на міні. Вважає, що ветеранські спортивні проєкти задають правильний напрямок подальшого руху для адаптації у соціумі.
 • Тюнін Олексій, солдат ЗСУ, ветеран, представляє місто Київ. Отримав поранення у серпні 2023 р. в районі населеного пункту Адріївка в результаті ворожого стрілецького обстрілу. “Я хочу довести, що втративши кінцівку, ти не втрачаєш себе і можеш досягати нових вершин”, – говорить у мотиваційному листі.
 • Тюрін Євген, старший сержант НГУ, військовослужбовець, представляє Львівську область. Отримав поранення в Попасній, Луганської області в червні 2022 р. внаслідок ворожого обстрілу.
 • Храпко Сергій, старший солдат ЗСУ, ветеран, представляє місто Київ. Отримав поранення в 2015 р. в зоні АТО біля Луганського, Донецької області під час виконання бойового завдання. Веде активний спосіб життя, волонтерить. Вже всьоме бере участь у національних відборах до збірної та займається понад 10 видами спорту.
 • Шаркий Ярослав, старший солдат ЗСУ, військовослужбовець, представляє Полтавську область. Отримав поранення у липні 2023 р. під час виконання бойового завдання в Луганській області. Своєю мотивацією називає розвиток і новий досвід.

Підготовку збірної України здійснює Міністерством у справах ветеранів України спільно з бюджетною установою «Український ветеранський фонд», «Центром стратегічних комунікацій «Stratcom Ukraine», ГО «Повернись живим» та ГО «Ігри Інвіктус Україна».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *