МІН’ЮСТ: У РАЗІ НЕСПЛАТИ ШТРАФУ МАЙНО ТА КОШТИ «УХИЛЯНТІВ» МОЖУТЬ АРЕШТУВАТИ

Війна Україна

У разі несплати штрафу за ухилення від мобілізації на боржників можуть відкрити виконавчі провадження та стягувати кошти з їхніх рахунків. Про це повідомило Міністерство юстиції у відповіді на запит «Судово-юридичної газети».

Масове вручення повісток

До кінця 2024 року Уряд планує направити військовозобов’язаним близько 900 тисяч повісток. Відповідно до нових правил поштового зв’язку, після того як повістка прибуде на поштове відділення, адресат має 3 дні на її отримання. Якщо повістка не буде забрана, вона повертається з відміткою про невручення, що дозволяє Територіальному центру комплектування (ТЦК) накласти штраф на особу, яка ухиляється від мобілізації.

Нарахування штрафів

У разі повернення повістки ТЦК має право заочно накласти штраф, який складає від 17 до 25,5 тисяч гривень. Постанова ТЦК про штраф є виконавчим документом. Якщо військовозобов’язаний не сплатить штраф добровільно, проти нього можуть бути відкриті виконавчі провадження, що передбачають примусове стягнення коштів через органи Державної виконавчої служби (ДВС).

Як зазначає Міністерство юстиції, штраф має бути сплачено протягом 15 днів з моменту вручення постанови, або в разі оскарження – протягом 15 днів з моменту повідомлення про відхилення скарги.

Виконавче провадження

У разі несплати штрафу ДВС може вжити заходів примусового виконання, зокрема арешту коштів на банківських рахунках або майна боржника. Відповідно до Закону “Про виконавче провадження”, стягнення за виконавчими документами у першу чергу спрямовується на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, а також на кошти на банківських рахунках.

ДВС має право накладати арешт на майно та кошти боржника, а також примусово реалізовувати майно для погашення боргу.

Наслідки несплати

Якщо штраф не сплачено вчасно, виконавець може накласти арешт на майно або рахунки боржника, що означає блокування доступу до грошових коштів або примусове вилучення майна. Відповідно до законодавства, стягнення спочатку накладається на гроші, а якщо їх недостатньо — на інші цінності.

Така система забезпечує дотримання законодавства щодо мобілізаційної підготовки та є важливим елементом в умовах воєнного стану, коли кожен «ухилянт» від військової служби несе додаткову відповідальність перед державою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *