ВІННИЦЬКА НАРДЕПКА УСТІНОВА ЗНОВ ДЕКЛАРУЄ «СОБАКУ-КАПЦІ-ПОГРИЗЯКУ» РАЗОМ З НЕРУХОМІСТЮ У США, КУДИ ЗБИРАЛАСЬ ТІКАТИ НА ПОЧАТКУ ВЕЛИКОЇ ВІЙНИ

Війна Боротьба з корупцією Вінниця Політика

Вінницька нардепка-списочниця від партії «Голос» Олександра Устінова, декларуючи власні доходи за 2022 р., у графі «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)» знову повідомила про «собаку-тапки-погризяку» — лабрадора Коді.

Тварин у розділі «Цінне рухоме майно» Устінова декларує не вперше. У декларації про майновий стан за 2019 р. Устінова у вказала «маленького, волохатого, тендітного котика-муркотика» і «собаку-капці-погризяку» породи лабрадор. У декларації за 2023 р. Устінова на свого лабрадора Коді написала цілу характеристику: «Друг сім’ї. шКоднічає, гризе взуття, вигулює по вечорам, приносить радість та щастя. Дісталася у спадок від родини з Луганщини, яка втікала від неоголошеної війни закордон і шукала для своїх улюбленців нову родину».

Клеїти дурня у Устінової виходить добре, але знана аникорупціонерка у декларації за 2019 р. «забула» вказати повну інформацію про доходи свого чоловіка, а також приховала дані про його грошові активи, зазначивши, що «член сім’ї не надав інформацію». В декларації за 2020 р. ситуація повторилася — тварини в декларації залишилися, а інформація про статки чоловіка Устінової була вказана частково.

Представниця фракції «Слуга народу» Юлія Гришина навіть обіцяла звернутися до НАЗК. На її думку, Устінова приховує нерухомість, зареєстровану на чоловіка, зокрема 11 квартир у Києві.

В той же час, Устінова у декларації за 2022 р. вказала будинок у США загальною площею 321 кв. метрів і земельну ділянку навколо нього загальною площею 697 кв. метрів, власниками яких став її чоловік Олексій Яцюк 29 березня 2022 р., тобто на самому початку повномасштабного військового вторгнення російської армії в Україну. Також після початку повномасштабної війни у квітні 2022 р. Олексій Яцюк придбав новеньке авто Mazda CX-5 за 927 527 грн.

Хто такий Яцюк, – про це широкому загалу мало що відомо, окрім того, що його ПІБ повністю збігається з ПІБ екс-керівника напрямку корпоративної соціальної відповідальності «Нової пошти». Також відомо, що Олексій Яцюк працював у київському ТОВ «ІКС.КОММЕРС ДЕВЕЛОПМЕНТ СЕНТЕР», яке після початку повномасштабної війни було ліквідовано. Свекруха Олександри Устінової – Тетяна Яцюк працює в апараті Верховної Ради.

Довідка.

Починаючи з 2014 р. Олександра Устінова стала активно і голосно позициювати себе борчинею з корупцією. Вона стає незалежним експертом та членом правління громадської організації «Центр протидії корупції», одним зі співзасновників якого є Віталій Шабунін.

Діяльність Центру протидії корупції загалом та Олександри Устінової зокрема часто викликали зацікавленість ЗМІ, політиків та інших громадських організацій. Так, у 2017 р. громадська організація «Національний Інтерес України» провела розслідування щодо витрат Центру протидії корупції у 2016 р. За даними активістів, члени організації, крім зарплати, додатково отримували суттєві грошові виплати. Зокрема, Устіновій, як ФОП, було нараховано 1,8 млн. грн.

Після оприлюднення результатів розслідування нардеп фракції «Народний Фронт» Павло Пинзеник звернувся до відповідних державних органів з проханням перевірити діяльність і витрати Центру протидії корупції. У червні того ж року Генпрокуратура розпочала проти керівників організації кримінальне провадження за підозрою в несплаті податків та привласненні коштів. Втім, спочатку Печерський райсуд Києва відмовив слідчим у дозволі на податкову перевірку Центру протидії корупції, а згодом кримінальне провадження передали до прокуратури Черкас.

У січні 2018 р. Апеляційний суд Києва визнав інформацію, поширену Пинзеником під час брифінгу у Верховній Раді, недостовірною і зобов’язав спростувати її. Разом з тим справа проти Центру протидії корупції закрита не була.

У 2020 р. Олександра Устінова була зареєстрована кандидаткою на посаду міського голови Вінниці від партії «Голос», і на виборах вона здобула 3,35% (3 112) голосів виборців, посівши п’яте місце.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *