ПРАВОСЛАВНИЙ ІДІЛ ГУНДЯЄВА ОФІЦІЙНО ОГОЛОСИВ ВІЙНУ В УКРАЇНІ «СВЯЩЕННОЮ» І НАЗВАВ ЇЇ КІНЦЕВУ МЕТУ

Війна Шизофренія

Так званий «Всесвітній російський народного собор» під головуванням голови російської православної церкви (РПЦ) патріарха Кирила видав «наказ», у якому війна в Україні називається «священною». Після її закінчення «вся територія сучасної України має увійти до зони виняткового впливу росії». Текст цього «наказу» опубліковано на сайті московського патріархату.

Документ було схвалено під час соборного з’їзду у Храмі Христа Спасителя у Москві за участі ієрархів РПЦ та пов’язаних із цією церквою громадських діячів. 

«Спеціальна військова операція», як називають в рф війну в Україні, проголошується «новим етапом національно-визвольної боротьби російського народу, що ведеться на землях Південно-Західної Русі проти злочинного київського режиму і колективного Заходу», а з «духовно-моральної точки зору» – «священною війною, в якій Росія та її народ, захищаючи єдиний духовний простір Святої Русі, виконують місію «Утримуючого», що захищає світ від натиску глобалізму і перемоги Заходу, що впав у сатанізм».

У документі також розкривається поняття «руского міра» як «духовного і культурно-цивілізаційного феномена», що поширюється «істотно далі» державних кордонів як російської федерації, так і «великої історичної росії».

Також у документі йдеться про «триєдність» російського народу і про те, що білорусів та українців слід визнати лише субетносами росіян.

Ще пропонується надавати в росії притулок «для мільйонів іноземців, які обстоюють традиційні цінності».

В той же час, в українському філіалі московського патріархату (УПЦ МП) заявили, що категорично відмежовуються від цих заяв російської церкви й засуджують їх. Як доказ вони нагадали, що у 2022 р. на помісному соборі «визнали свою повну незалежність від РПЦ».

«Українська Православна церква не підтримує та відмежовується від ідеології «руського миру». До того ж ставлення нашої церкви до цієї ідеї давно публічно висловив блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій: «Ми ніякий російський світ не будуємо, ми будуємо Божий світ», — наголосили речники відділу зовнішніх церковних зав’язків УПЦ МП.

Речники УПЦ МП також зазначили, що ідеї, висловлені в так званому наказі, «не можуть бути підтримані релігійною організацією, яка претендує на те, щоб називатися християнською».

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *