ЗАПЛАНОВАНИЙ ГОЛОДОМОР: ПРАВОЗАХИСНИКИ ГОТУЮТЬ НОВУ СПРАВУ ПРОТИ ПУТІНА

Війна Кримінал Україна

Проти президента рф путіна може бути відкрита нова справа про воєнний злочин, оскільки експерти та міжнародні юристи зібрали докази, які свідчать про те, що ще до військового вторгнення росія розпочала підготовку голодомору в Україні. Про це повідомляє The Independent.

«Закупівлі російським оборонним підрядником свідчать про те, що Москва планувала вкрасти величезну кількість українського зерна за кілька місяців до того, як війська перетнули кордон», – пише видання.

Згідно з новими доказами, зібраними експертами з прав людини, Росія активно готувалася до викрадення запасів зерна, що мало позбавити українське населення продовольства. Підготовка до цього розпочалася і тривала протягом кількох місяців до того, як Путін наказав про вторгнення в Україну в лютому 2022 р.

«Коли 24 лютого 2022 р. російські танки таки перетнули кордон, вони навмисно спочатку націлилися на райони, багаті зерном, та інфраструктуру виробництва продовольства», – йдеться в новому звіті міжнародної юридичної фірми з прав людини Global Rights Compliance (GRC).

GRC з’ясувала, що ще в грудні 2021 р. російський оборонний підрядник почав закуповувати вантажівки для перевезення зерна, а також три нові 170-метрові суховантажні судна, що свідчить про попереднє планування пограбування українських продовольчих ресурсів у безпрецедентних масштабах.

І вже менше ніж через тиждень після вторгнення Росія почала захоплювати українські ферми, де викрадала 12 000 тон зерна на день. Докази скоординованого рівня попереднього планування будуть надані Міжнародному кримінальному суду.

GRC сподівається, що це призведе до першого міжнародного переслідування проти Путіна за військовий злочин голоду, як метод ведення війни.

Імовірно, що Росію визнають винною, вважає Катріона Мердок, партнер Global Rights Compliance.

І якщо так станеться, Путін може зіткнутися з ще одним ордером на арешт Міжнародного кримінального суду на додаток до виданого у березні цього року за незаконну депортацію дітей з окупованих українських територій.

«Росія не лише застосувала багатосторонній підхід, взявши в облогу громадянське населення, зруйнувавши критично важливу інфраструктуру, а й заздалегідь спланувала захоплення та пограбування сільськогосподарської продукції за підступним планом. Москва спровокувала глобальну продовольчу кризу та застосувала атаки на сільськогосподарський сектор України як тактику ведення війни», – сказала Мердок в інтерв’ю The Independent.

Окрім впливу на громадян України, вторгнення Росії вплинуло на мільйони людей у всьому світі, посиливши глобальну продовольчу небезпеку — Україна була найбільшим у світі виробником пшениці до конфлікту.

На супутникових знімках, якими з The Independent поділилася GRC, видно зерновози на об’єкті в Мелітополі з номерними знаками, зареєстрованими в окупованому Криму. На інших знімках видно, як потяги, що складаються з вагонів із написом “зерно”, виїжджають із залізничного вокзалу Бердянська.

У GRC також звернули увагу на оголошення про роботу, які публікувалися в Росії, що свідчать про те, що уряд шукав водіїв вантажівок, щоб перевезти величезну кількість вкраденого продовольства.

У GRC заявили, що хоча з того часу Росія більше не захопила жодної території, багатої на зерно, вона все ще контролює весь Кримський півострів — один з основних регіонів, з якого зерно транспортується морем до Росії і за кордон.

Старший юрист GRC Юсуф Саєд Хан назвав використання Росією зернової промисловості України як «безпрецедентну зброю у сучасній історії».

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *