МОЗ: ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я ПОКРАЩИЛАСЬ ТАК, ЩО ДЖЕРЕЛО СПАЛАХУ ГЕПАТИТУ А НА ВІННИЧЧИНІ ДОСІ НЕ ВСТАНОВЛЕНО

Вінничина Здоров'я

Станом на 16 листопада достеменно не відомо, що стало джерелом спалаху вірусного гепатиту А на Вінниччині. Водночас у міністерстві охорони здоров’я припускають, що збудник міг бути у водопровідній мережі. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в онлайн-інтерв’ю медичній експертці ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій.

«Чітко не встановлено джерело, з якого розпочався спалах. Були розглянуті різні варіанти. Найбільшу перевагу надаємо варіанту з водопровідною мережею, але імовірність харчового шляху передачі також не виключаємо», – сказав міністр.

За його словами, ситуація з реагуванням на спалах гепатиту А продемонструвала, як змінилася система охорони здоров’я України.

«Ми переключилися на запровадження протиепідемічних заходів, які швидко могли б дати результат. Наприклад, хоч по водоканалу й не виявили збудника, але відразу запустили гіперхлорування. Це потенційно могло знищити й інші збудники, тому надалі ми їх і не виявили», – зазначив Ляшко.

Він додав, що передача інфекції відбувалася побутовим шляхом – найбільше хворих виявили серед родини і контактних осіб інфікованих.

«Зараз увесь зібраний обсяг інформації аналізують. Ретроспективно ми все одно «вийдемо» на нульового пацієнта і зрозуміємо, яким було джерело», – заявив очільник міністерства.

За словами Ляшка, спалах гепатиту А на Вінниччині також змусив його зробити висновки щодо функціонування бригад екстреного реагування.

«У четвер міністр поставив завдання відправити бригаду екстреного реагування у Вінницю. У п’ятницю вони зібралися, щоб обговорити, як. У суботу готують документи. У неділю ж уже не будуть виїжджати, то поїдуть у понеділок. Тобто, бригада екстреного реагування три дні їхала до вогнища, якому потрібна була їхня допомога», – нагадав Ляшко.

Він стверджує: система повинна працювати не так, тому певні алгоритми роботи буде змінено. «Ми живемо в сумбурному світі і бригади екстреного реагування повинні реагувати екстрено», – наголосив міністр.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *