НАКИД ЛАЙНА НА ВЕНТИЛЯТОР СТАЄ ФІРМЕННИМ СТИЛЕМ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛРАДИ

Вінниця Аналітика Вінничина Здоров'я

Продовження «серіалу» про Клінічний центр інфекційних хвороб у виконанні керівництва Вінницької облради було очікуваним. І воно не забарилось.

Що було в попередніх серіях

29 вересня 2023 р. голова облради В’ячеслав Соколовий нарешті сподобився спуститись із своїх олімпів до працівників «інфекційки» і пообіцяв, що рішення по керівнику медзакладу Ігорю Матковському, проти звільнення якого працівники лікарні майже тиждень протестували під облрадою, буде прийнято після відповіді правоохоронців, – якщо порушення закону не виявлять, з ним підпишуть новий контракт.

В цей же день на сесії облради заступник Соколового Ігор Івасюк від імені нібито створеної 22 вересня з депутатів спеціальної групи звинуватив Матковського в реалізації переданих медзакладу 357 тон конфіскованих у російського підприємства паливно-мастильних матеріалів за заниженими цінами. Після чого Соколовий наголосив на направленні відповідного звернення правоохоронцям.

Патріотичне словоблуддя Івасюка з Соколовим, котре супроводжувалось театральним шматуванням на грудях гіпотетичних тільняшок, одразу ж і було спростоване: реалізація конфіскованого напівфабрикату моторного мастила була проведена через Клінічний центр інфекційних хвороб, як одноразова операція задля купівлі для медзакладу томографа.

Думається, керівники облради і самі добре розуміли: «олива-гейт» – гарна річ, аби влаштовувати навколо цього цирк, але на кримінал не тяне. Тому і не сиділи, склавши руки, передчуваючи, якою буде відповідь правоохоронців. Ну, справді, не підписувати ж новий контракт з Матковським, як обіцяв Соколовий. Тим більше, голова облради хазяїн свого слова – як дав, так назад забрати може.

Відкриття нового сезону

Депутатську спеціальну групу вирішили більше не вигадувати, бо це апріорі курям на сміх. Чергове «викриття» Матковського відбулось 16 листопада 2023 р. у форматі засідання постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів. А щоб ні у кого не виникало сумнівів, щодо класичного накиду лайна на вентилятор, в офіційному релізі так і зазначили: «Засідання мало інформаційний характер». Солірував на засіданні голова комісії Ігор Грубеляс, який у вільний від депутатства час працює заступником меддиректора обласної психо-неврологічної лікарні ім. академіка О. І. Ющенка, а асистував йому все той же Ігор Івасюк.

На Вінниччини вже майже місяць екстрена ситуація, пов’язана зі спалахом гепатиту А, і досі достеменно не відомо, що стало джерелом цього спалаху. Але профільну комісію облради така дурниця не цікавить. Є більш важливі проблеми. Ось, наприклад, якась громадська організація (настільки громадська, що її побоялися навіть назвати) написала Соколовому листа, мовляв, а-я-яй що твориться у Клінічному центрі інфекційних хвороб, лікарня здійснює «види економічної діяльності, які непритаманні комунальному некомерційному підприємству та медичному закладу. Зокрема: вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників; оптова торгівля фруктами й овочами; оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; роздрібна торгівля пальним; надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; дослідження і розробки в сфері інших природничих наук».

Коротше кажучи, ціле засідання постійної комісії було присвячене тому, як ублажити якусь громадську організацію, яка просить облраду надати інформацію, на якій підставі Клінічний центр інфекційних хвороб здійснює сторонні види діяльності, зокрема, коли і в який спосіб облрада надала дозвіл на це.

В кінці кінців, ублажити вирішили вже традиційно – «перенаправити лист громадської організації з усією цією інформацією до правоохоронних органів».

А вдогін Ігор Івасюк ще раз засвідчив навіщо була влаштована комедія. Мовляв, після звільнення Ігоря Матковського з посади директора Клінічного центру інфекційних хвороб облрада, як власник комунального підприємства, так і не отримала доступу ні до документів, ні до наказів, ні до листів, які видавалися закладом.

«Тому виникає потреба в призначенні нового керівника, який не буде приховувати й перекручувати інформацію щодо діяльності закладу. І якому потрібно буде привести діяльність медичного закладу у відповідність до чинного законодавства», – наголосив Івасюк.

Те що Соколовий и братва (або т. з. «політбюро» правлячої на Вінниччині партії «Українська стратегія Гройсмана») увесь сир-бор навколо обласної «інфекційки» затіяли аби працевлаштувати на посаду її керівника свою людину, – тут Івасюку можна вірити безоглядно і беззастережно. Від самого початку конфлікту медичній спільноті добре відоме ім’я провладного претендента на цю посаду.

А щодо того, нібито когось в облраді цікавить діяльність центру інфекційних хвороб – це Івасюк, звісно ж, загнув. Бо як не рвався Ігор Матковський на тій же сесії облради 29 вересня доповісти про роботу і проблеми закладу, а йому все одно слова так і не надали, навіть попри обіцянку Соколового.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

1 thought on “НАКИД ЛАЙНА НА ВЕНТИЛЯТОР СТАЄ ФІРМЕННИМ СТИЛЕМ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛРАДИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *