У законопроекті про військову поліцію його автори нардепи від «Слуги народу» Сергій Іонушас, Максим Павлюк, Владлен Неклюдов, Сергій Мінько, Володимир Захарченко та В’ячеслав Медяник пропонують створити «партизанську мережу», яка б за гроші повідомляла правоохоронцям про військовозобов’язаних, які порушили законодавство.
Проектом нового закону пропонується створити новий військово-правоохоронний орган під назвою «Військова поліція», який отримає значні повноваження, зокрема право на проникнення у житло та перевірку документів водіїв автотранспортних засобів. Фактично Військова служба правопорядку, яка наразі виконує більшість спеціальних правоохоронних функцій, пов’язаних з діяльністю військовослужбовців та під час режиму воєнного стану, буде ліквідована.Профільний Комітет з питань правоохоронної діяльності вже рекомендував цей законопроект до ухвалення Верховною Радою у першому читанні.
В той же час, ст. 9 законопроекту надає право військовим поліцаям «здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочувати осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень». Мова про заохочування громадян надавати інформацію відносно правопорушника, дезертира тощо.
Також військовим поліцейським планують надати право в окремих випадках потрапляти у житло порушників законодавства. В п. 11 ст. 16 законопроекту зазначається, що військова поліція має право «у невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом, проникати до житла чи до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури».
Задекларована мету законопроекту – розшук військовозобов’язаних. Тобто дезертирів, але не «ухилянтів», які, наприклад, не оновили свої військово-облікові дані. Але у законопроекті передбачена низка змін до адміністративного кодексу, а це наводить на думку, що у випадку прийняття пропонованого документу саме новостворена військова поліція і буде проводити оперативно-розшукові дії по відношенню до «ухилянтів», тобто до осіб:
- які не оновили свої військово-облікові дані;
- які не стали на військовий облік;
- які були оголошені в розшук;
- які не з’явились до ТЦК.
Власне, від дружної «команди зелених папуг» вже давно ніхто не очікує якоїсь притомної законотворчості. Але декого з співавторів законопроекту про військову поліцію хотілось би відзначити особисто.
Це В’ячеслав Медяник, який у 2019 р. декларуючи мільйонні подарунки від родичів, вивів свою сім’ю у лідери за кількістю нерухомості серед дніпровських мажоритарників. У тому ж 2019 р. Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила провадження за фактом скандальної переписки Медяника, у якій він обговорював, як «рішати питання» з прокурорами. У лютому 2024 р. Медяник написав заяву про дострокове складання мандату народного депутата за станом здоров’я. Тепер, виходить, здоров’я покращилося, і нардеп виступив автором скандального закону.
Це Владлен Неклюдов, який працював у органах прокуратури, а у вільний час співав трьома мовами і записвав кліпи, які розміщував на власному YouTube-каналі. За часів президентства Віктора Януковича Неклюдов часто співав на корпоративах одіозного генпрокурора Віктора Пшонки.
Ну і Сергій Іонушас, який входить до команди радників Володимира Зеленського як експерт з питань правосуддя і який співпрацював зі структурами «Кварталу», зокрема був патентним повіреним Зеленського – реєстрував такі його торговельні марки, як «Слуга народу», «Країна У», «Квартал 95», «Студія “Квартал 95», «Ліга Сміху», «Чисто news» та інші.
~~~~~~~~ ~~~~~~~~
Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням: