ПІЩАНСЬКО-КОЗЯТИНСЬКУ СУДДЮ ЩЕРБУ НАРЕШТІ ВІДСТОРОНИЛИ ВІД ПРАВОСУДДЯ. АЛЕ ТИМЧАСОВО

Боротьба з корупцією Вінничина Суд

Продовжується цирк із суддею Піщанського райсуду Вінницької області Надією Щербою. 5 червня 2024 р. Вища рада правосуддя (ВРП) повідомила, що на підставі рішення Третьої Дисциплінарної палати ВРП Щербу нарешті відсторонено від здійснення правосуддя. Але відсторонено тимчасово. Незважаючи на те, що Надія Щерба є фігуранткою Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Дивовижні справи з Надією Щербою розпочалися минулого року. Щерба у вересні 2010 р. була призначена суддею Піщанського райсуду Вінницької області, у грудні 2017 р. отримала призначення на цю ж посаду безстроково. А у вересні 2023 р. її було відряджено до Козятинського міськрайонного суду, де відряджена майже одразу стала головою судової установи.

В цей же час Крижопільський райсуд 20 вересня 2023 р. суддю Щербу визнав винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення ( ч. 2 ст. 172-7 КУпАП). Суть справи: Надія Щерба, протизаконно розглядаючи кримінальну справу за обвинуваченням свого співмешканця Олександра Зеленька, який обвинувачувався у хуліганстві із застосуванням зброї (ч.4 ст. 296 КК України), повернула йому вилучений автомобіль та свідоцтво на нього, мотивуючи таке рішення тим, що арешт на майно було «накладено безпідставно, оскільки вказані предмети не зберегли слідів кримінального правопорушення, а від так не мають доказового значення у кримінальному провадженні».

Суддя Надія Щерба, фото Козятинського міськрайонного суду

Як повідомили речники ВРП, строк дії тимчасового відсторонення суддів від здійснення правосуддя – до ухвалення ВРП рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

Також відомо, що дисциплінарну справу щодо судді Надії Щерби відкрито за скаргами Національного агентства з питань запобігання корупції, керівника Вінницької обласної прокуратури, Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *