НА ВІННИЧЧИНІ СУДИТИМУТЬ КОЛАБОРАНТКУ З НОВОЇ КАХОВКИ

Зрадники Вінничина Україна

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру у колабораційній діяльності жительці м. Нової Каховки Херсонщини, громадянці України (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

 Про це повідомляє  прес-служба Вінницької обласної прокуратури.

 За даними слідства, 45-річна підозрювана після окупації Херсонщини російськими збройними формуваннями у лютому 2022 року свідомо погодилася на співпрацю з окупаційною адміністрацією міста.

«Жінка погодилася обійняти посаду керівника псевдодержавного органу – «Клієнтська служба в Новокаховському міському окрузі Управління організації роботи клієнтських служб Відділення Фонду пенсійного та соціального страхування рф по Херсонській області».

Підозрювана досі продовжує виконувати організаційно-розпорядчі функції на вказаній посаді, легітимізуючи таким чином окупаційну владу в регіоні та шкодячи державним інтересам України», – зазначено в повідомленні прокуратури.

За вчинення такого злочину передбачено покарання у виді позбавлення волі до 10 років.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За інформацією “Ми Вінничани“, йдеться про Марину Литвиненко, мешканку Нової Каховки, яка добровільно перейшла на бік ворога і очолила місцевий окупаційний «пенсійний фонд». За це вона отримала заочну підозру в колабораційній діяльності від управління СБУ у Вінницькій області.
Слідчі встановили, що Литвиненко Марина Вікторівна, уродженка Кривого Рогу, мешканка Нової Каховки Херсонської області добровільно перейшла на бік ворога і очолила «клиентскую службу в Новокаховском городском округе управления организации работы клиентских служб отделения Фонда пенсионного и социального страхования рф».
На цій посаді вона перебуває орієнтовно з червня 2022 р. і по сьогодні. Підозрювана керує «клиентской службой», призначає і звільняє людей на роботу, заохочує їх і накладає стягнення, взаємодіє з іншими окупаційними органами влади.
8 лютого 2024 р. Вінницький міський суд за клопотанням старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу УСБУ у Вінницькій області обрав щодо Марини Литвиненко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Розгляд обвинувачення щодо Марини Литвиненко у Вінницькому міському суді розпочнеться 2 травня 2024 р.

____________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *