ЧИ ПОТРАПИТЬ НОВООБРАНА ГОЛОВА КОЗЯТИНСЬКОГО СУДУ ДО РЕЄСТРУ КОРУПЦІОНЕРІВ?

Боротьба з корупцією Аналітика Вінничина Суд

Як вже повідомлялось ресурсом «Ми-Вінничани», нещодавно головою Козятинського міськрайсуду на зборах тамтешніх суддів була обрана Надія Щерба, яку тимчасово перевели з Піщанського райсуду. Фактично Щерба тепер очолює суд, знаходячись у відрядженні. Але це не єдиний натяк на маразм, продемонстрований судовою системою.

Справа в тому, що постановою Крижопільського райсуду від 20 вересня 2023 р. суддю Щербу визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП і на неї накладено штраф в розмірі 3 400 грн. Штраф, для судді, звісно ж, не проблема. Проблема в статті. Якщо Вінницький апеляційний суд, де найближчим часом буде слухатись позов Надії Щерби щодо відміни постанови Крижопільського райсуду, підтвердить правопорушення судді, вона одразу ж потрапить до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

В червні 2023 р. на уродженку села Козятин Хмільницького району, працюючу на посаді судді Піщанського райсуду, Надію Щербу Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) був складений протокол про адміністративне правопорушення. Суддя, у 2020-2022 рр., діючи в умовах реального конфлікту інтересів, розглядала кримінальну справу за обвинуваченням громадянина, з яким має позаслужбові відносини.

Засідання Крижопільського райсуду, на якому розглядалось правопорушення судді, було сповнене шекспірівського драматизму. Щерба свою вину не визнавала та стверджувала, що справа проти неї сфабрикована. Але покази багатьох свідків вказували на протилежне. І суд фактично визнав, що Надія Щерба є співмешканкою Олександра Зеленька, якого звинувачують в хуліганстві, вчиненому із застосуванням вогнепальної зброї.

17 червня 2020 р. близько 17:00 уродженець села Студена Піщанського району Олександр Зеленько, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, приїхав на своєму авто на територію непрацюючої АЗС, що розташована на автодорозі «Крижопіль-Піщанка» перед в`їздом в селище Піщанка Тульчинського району, та за допомогою вогнепальної зброї, мисливського ножа і бейсбольної біти влаштував гангстерські «розборки» з двома місцевими жителями. Він здійснив декілька пострілів в одного з опонентів, в результаті чого спричинив йому тілесні ушкодження у вигляді чисельних вогнепальних дробових поранень обох нижніх кінцівок. До речі, обвинувачення Зеленька у вчиненні кримінального злочину досі розглядається в судах.

«Ковбоя» Зеленька відразу після його «подвигів» в Піщанці відправили під домашній арешт, також арешт було накладено і на його «бойовий» арсенал – дерев`яну бейсбольну биту, мисливський ніж та автомобіль «Toyota Land Cruiser Prado». Куди поділась вогнепальна зброя – досі невідомо.

Суддя Надія Щерба, протизаконно розглядаючи кримінальну справу за обвинуваченням свого співмешканця, повернула Зеленьку вилучений автомобіль та свідоцтво на нього, мотивуючи таке рішення тим, що арешт на майно було «накладено безпідставно, оскільки вказані предмети не зберегли слідів кримінального правопорушення, а від так не мають доказового значення у кримінальному провадженні».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *