У МОСКВІ МАСОВІ АРЕШТИ РОСІЙСЬКИХ ГЕНЕРАЛІВ: ЩО ЦЕ ЗНАЧИТЬ?

Війна Шизофренія

За останній місяць у росії заарештували вже декількох генералів, в тому числі займавших посади заступників зі структур міністерства оборони, –  нібито по обвинуваченню у махінаціях і хабарництві. Проте за такими гучними усуненнями ховається зовсім інша реальна причина «чисток» серед конкретних осіб, які впали в немилість диктатора путіна.

На це вказують аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

Аналітики ISW стверджують, що Кремль робить узгоджені зусилля щодо усунення з посади високопосадовців відомства і поширив репресії на старших офіцерів, які командують бойовими операціями проти України.

Зокрема, 23 травня 2024 р. Слідчий комітет росії оголосив про арешт заступника начальника генштабу ЗС рф, начальника головного управління зв’язку генерал-лейтенанта Вадима Шамаріна та начальника департаменту з держзакупівель міноборони Володимира Вертелецького. Першого звинуватили в отриманні хабаря в розмірі не менше 36 млн. руб. (близько 392 тис. доларів США), другого – в корупції та отриманні великого хабаря із загальним збитком у 70 млн. руб. (приблизно 763 тис. доларів США).

Так, уже трьох високопосадовців російського міноборони (а з колишніми воєначальниками – п’ятьох) було заарештовано за звинуваченням у корупції після арешту заступника міністра Тимура Іванова 24 квітня 2024 р. Російське інсайдерське джерело раніше стверджувало, що ще шість чиновників відомства планують «піти у відставку» слідом за відстороненим главою міністерства Сергієм Шойгу.

«Кремль, ймовірно, використовує прикриття звинувачень у корупції як привід, щоб приховати справжні причини вигнання з міноборони конкретних осіб, які впали в немилість», – констатують у ISW.

Крім того, російські блогери також заявляють, що міноборони росії звільнило командувача 20-ї загальновійськової армії (Московський військовий округ) генерал-лейтенанта Сухраба Ахмедова. Аналітики ISW підкреслили, що поки не можуть це підтвердити, але заяви про його усунення називають примітними, оскільки це буде перше звільнення офіцера, який активно командує російськими військами проти України, в межах останнього раунду звільнень.

Зазначається, що 20-та армія нині активно веде атаки на Лиманському напрямку і не змогла досягти значних тактичних успіхів у цьому районі під час наступу взимку-навесні 2024 р. на Куп’янському й Кремінському напрямках. Пропагандисти також безпосередньо пов’язали арешт Ахмедова з серйозними проблемами командування окупантів, посилаючись на свої попередні скарги на роль Сухраба Ахмедова у керівництві виснажуючими штурмами під Вугледаром на Донеччині взимку 2022-2023 рр., коли Ахмедов командував 155-ю бригадою морської піхоти, а також за його роль у тому, що армія рф зазнала значних втрат внаслідок ударів ЗСУ по тилах влітку 2023 р.

«Офіційні заяви Кремля та припущення блогерів про арешти та зміну командування сигналізують про те, що й іншим ще вищим офіцерам може загрожувати звільнення. Деякі джерела стверджують, що дехто з заарештованих чиновників пов’язаний із начальником генерального штабу генералом армії Валерієм Герасимовим, але не зайшли так далеко, щоб стверджувати, що сам Герасимов буде усунений», – йдеться у зведенні ISW.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков спробував спростувати факт існування «кампанії» проти чиновників міноборони рф, заявивши, нібито арешти є частиною «послідовної боротьби з корупцією». Раніше він також ухилявся від питань журналістів про перестановки в міноборони. Аналітики вважають, що Кремль використовує Пєскова в підтримці висвітлення цих подій, аби завуалювати справжні причини «чисток». Адже його заяви важко зіставити з раптовим шквалом звільнень та арештів з такою аномальною швидкістю та з широким розголосом.

На цьому тлі пропагандисти підтримали таку «боротьбу з корупцією» і припустили, що російська влада ще не закінчила розслідування та затримання у лавах міноборони рф. За їхніми словами, це лише початок «зусиль із притягнення корумпованих чиновників до відповідальності» за нового міністра оборони Андрія Білоусова. В ISW впевнені, що Кремль допускає таку критику, оскільки вона спрямована конкретно проти чиновників й підтримує імідж Білоусова як людину, яка розв’язуватиме проблеми всередині міноборони так, як цього не зробив Шойгу.

Також Кремль отримує вигоду з того, що дозволяє блогерам наголошувати на тому, що жоден російський міністр оборони або військовий чиновник не застрахований від наслідків втрати прихильності путіна.

«Він, ймовірно, намагається забезпечити лояльність блогерів, які довгий час виступали за суттєві зміни в російському міністерстві оборони та військовому командуванні, після кількох місяців активної цензури дозволяючи їм критикувати звільнених людей, якщо ця критика просуває масштабніші цілі Кремля», – підсумували в ISW.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *