ВІЙНА НА ВИСНАЖЕННЯ: ПРОПУСКНА СПРОМОЖНІСТЬ ІМПОРТУ ЕЛЕКТРИКИ В УКРАЇНУ ДОСЯГЛА МЕЖІ

Війна Економіка Україна

Пропускна спроможність для імпорту електроенергії в Україну сягнула критичної межі, ставлячи під загрозу стабільність енергосистеми та добробут мільйонів людей. Про це йдеться у тривожному звіті Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E).

У звіті змальована похмура картина: українська енергосистема балансує на лезі ножа, щодня стикаючись з вимушеними віяловими відключеннями для промислових та побутових споживачів.

Незважаючи на героїчні зусилля з відновлення пошкоджених електростанцій та впровадження розподіленої генерації, Україна все ще залежить від імпорту електроенергії. Проте, наразі існуючі канали імпорту не в змозі задовольнити зростаючі потреби країни.

«Ситуація критична», – б’ють на сполох експерти ENTSO-E. «Непередбачувані, але регулярні атаки на енергетичну інфраструктуру вимагають від українських енергетиків надлюдських зусиль для підтримки працездатності мережі. Пропускна спроможність наявних з’єднань вичерпана, а варіанти її нарощування обмежені».

В березні 2024 р.у міністр енергетики України Герман Галущенко повідомляв, що пропускна спроможність дозволяє імпортувати до 1700 МВт електроенергії. Цей обсяг значно менший за 9 ГВт, втрачених Україною через руйнування генеруючих потужностей внаслідок війни.

Дефіцит електроенергії несе в собі серйозні ризики:

  • Зниження рівня життя: Віялові відключення негативно впливають на роботу підприємств, погіршують умови життя людей, шкодять економіці.
  • Подальше зростання цін: Дефіцит стимулює зростання цін на електроенергію, що лягає додатковим тягарем на населення та бізнес.
  • Збої в роботі критичної інфраструктури: Нестача електроенергії може призвести до збоїв у роботі лікарень, водопостачання, транспорту та інших життєво важливих систем.

Україна потребує термінової допомоги міжнародної спільноти:

  • Збільшення пропускної спроможності: Необхідно терміново розширити можливості для імпорту електроенергії з Європи.
  • Відновлення генеруючих потужностей: Слід надати Україні допомогу у відновленні пошкоджених електростанцій та будівництві нових.
  • Підтримка енергоефективності: Важливо допомогти Україні впровадити енергоефективні заходи для зниження споживання електроенергії.

Енергетична війна, як складова війни на виснаження, яку росія розв’язала проти України, – це не лише битва за ресурси, але й за саме життя людей. Україна потребує не лише зброї, але й енергії, щоб здобути перемогу в цій боротьбі.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *