ГЛОБАЛЬНОГО САМІТ МИРУ: 77 КРАЇН ОБ’ЄДНАЛИСЯ ЗА МИР, 15 – УТРИМАЛИСЯ

Війна Світ Україна

77 країн та 4 міжнародні організації підписали підсумкове комюніке мирного саміту у Швейцарії, присвяченого Україні. Захід зібрав 92 країни та 8 міжурядових організацій, серед яких ОБСЄ, Рада Європи та Європарламент. 12 держав утрималися від підписання декларації: Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індія, Індонезія, Колумбія, Лівія, Мексика, ОАЕ, Саудівська Аравія, Таїланд і ПАР. Пізніше відкликали свої підписи Ірак та Йорданія з Руандою.

Офіс президента України опублікував повний текст підсумкового комюніке Глобального саміту миру. Документ окреслив «спільне бачення» учасників щодо:

  • Повернення Запорізької АЕС під контроль України.
  • Забезпечення продовольчої безпеки без використання її як інструменту тиску. Українська сільськогосподарська продукція має вільно постачатися до зацікавлених країн.
  • Обміну всіх військовополонених та повернення в Україну всіх незаконно вивезених цивільних осіб, включаючи дітей.

Підписання комюніке стало важливим кроком на шляху до мирного врегулювання в Україні. 78 країн світу чітко заявили про свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також про прагнення до справедливого й стійкого миру.

Варто зазначити, що утримання від підписання декларації 15 країнами не свідчить про їхню незгоду з її основними принципами. Можливо, вони потребували більше часу для узгодження власних позицій або мали інші причини для утримання.

Мирний процес в Україні залишається складним і довготривалим завданням. Проте саміт у Бюргенштоку продемонстрував, що світова спільнота готова до співпраці задля досягнення миру в нашій країні.

Дводенний Глобальний саміт миру, скликаний за українською ініціативою задля наближення України до встановлення справедливого миру та притягнення росії до відповідальності пройшов 15-16 червня 2024 р. у Швейцарії на курорті Бюрґеншток.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *