ВІДКЛЮЧЕННЯ СТАЛИ ТРИВАЛІШИМИ: У МІНЕНЕРГО ПОЯСНИЛИ, КОЛИ ЕЛЕКТРИКИ СТАНЕ БІЛЬШЕ

Війна Економіка

В Україні продовжується дефіцит електроенергії через нещодавні російські обстріли. За словами заступниці міністра енергетики Світлани Гринчук в ефірі єдиного телемарафону, масовані атаки на енергетичну інфраструктуру вплинули на загальну ситуацію, але технічне обслуговування та ремонтні роботи, які зараз проводяться, покращать ситуацію. Основний акцент робиться на підготовці потужностей до стабільної роботи в осінньо-зимовий період. Відновлення після атак триває, і очікується, що ситуація покращиться якщо не буде значних пошкоджень після нових російських атак.

«В ніч з п’ятниці на суботу знову були масовані обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури, були атаковані об’єкти системи передач, це своєю чергою вплинуло на загальну ситуацію. На жаль, сьогодні у нас зберігається дефіцит», – розповіла Світлана Гринчук.

За словами заступниці міністра, продовжується технічне обслуговування всіх доступних зараз енергетичних й генеруючих потужностей, щоб підготувати їх для стабільної роботи в осінньо-зимовий період, що є основним пріоритетом.

«Зараз нам всім дуже боляче терпіти відключення, але ми всі повинні розуміти, що взимку це буде набагато гірше. Тому ми намагаємося зараз зробити все можливе, щоб всі наші доступні потужності, і ті, які ми відновлюємо після пошкоджень, щоб вони всі безперебійно працювали протягом осінньо-зимового періоду», – зазначила урядовиця.

На думку Світлани Гринчук, ситуація стане кращою, коли завершаться всі технічні обслуговування й ремонтні кампанії.

«Звичайно в першу чергу на атомних блоках, тому що атомна генерація забезпечує більш ніж половину покриття наших потреб. Після суботніх атак продовжуємо відновлення, тому дійсно дефіцит через жарку погоду трішечки збільшився в ці дні. Однак, думаю, що скоро ситуація покращиться, якщо не буде додаткових обстрілів», – наголосила Гринчук.

Посадовиця додала, що зараз один з найскладніших періодів, тому що пошкодження тривають та пройшло мало часу, щоб відновитися достатньо.

«Ми дуже сподіваємося, що нам вдасться захистити ті існуючі потужності, і те, що ми відновлюємо. росіяни дуже добре знають, які саме об’єкти треба атакувати, щоб це завдало максимальної шкоди енергетичній системі», – зазначила заступниця міністра енергетики.

Світлана Гринчук також додала, що енергетична система України система цілісна і «ми робимо все, щоб в наступні місяці у нас було набагато більше електроенергії».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *