ВІЙНА НЕ СТАЛА НА ЗАВАДІ ЛЮБОВІ НАРДЕПІВ ДО НОВИХ АВТО І НЕРУХОМОСТІ

Війна Політика Україна

Кожен третій депутат Верховної Ради вказав новий автомобіль чи нерухомість у декларації за 2022 рік. Найбільше цінних активів задекларували депутати від фракції «Слуга народу» та групи «Довіра».

Про це свідчать дослідження видання «Європейська правда».

Усього за перший рік великої війни депутати задекларували 134 нових транспортних засобів, окрім тих 304, які мали і раніше. Зокрема, 109 депутатів придбали хоча б одне нове авто. Водночас півсотні народних обранців машин не мають або не подали декларацій.

Схожа ситуація з нерухомістю. У народних депутатів з’явилося 260 нових об’єктів на додаток майже до тисячі придбаних до великої війни (квартири, будинки та земельні ділянки). Нову нерухомість задекларував кожний третій депутат.

«Європейська правда» проаналізувала подані депутатами декларації за 2022 рік (термін їх подання закінчився 31 січня 2024 року) щодо купівлі, придбання у власність або користування особисто або близькими родичами нових автомобілів і нерухомості. Аналіз проводився лише за 2022 рік, тому що звіти за 2023 рік оприлюднили лише окремі нардепи.

При цьому після початку повномасштабної війни депутати стали частіше декларувати оренду чи користування новими автомобілями чи нерухомістю:

  • до великої війни у 58% депутатів автомобілі перебували у власності, тоді як після лютого 2022 року лише у 45%;
  • із майже тисячі об’єктів нерухомості до лютого 2022 року у власності було 59%, тепер — лише 45%.

Зміну способу володіння нерухомістю можна пояснити фактором великої війни: багато українців не ризикують вкладати гроші у нерухомість. Крім того, народні обранці не бажають демонструвати факт покупки авто під час війни.

Наприклад, наприкінці листопада 2023 року журналісти з’ясували, що народний депутат Микола Тищенко та його дружина регулярно користуються мікроавтобусом, який офіційно належить колишньому керівнику ресторану Миколи Тищенка «Велюр» — Сергію Вакальчуку. На нього ж за один день під час повномасштабної війни оформили кілька об’єктів нерухомого майна вартістю понад мільйон доларів. При цьому спосіб життя Сергія Вакальчука не відповідає такому рівню видатків на придбання рухомого та нерухомого майна. Ймовірно, на Вакальчука просто офіційно оформили майно, яким насправді може скористатися Микола Тищенко.

Згодом з’ясувалося, що і глава президентської фракції «Слуга народу» у парламенті Давид Арахамія після початку повномасштабного вторгнення не менше 4 разів використав для перетину кордону автомобілі одеського бізнесмена Бориса Кауфмана, який є фігурантом кількох кримінальних проваджень НАБУ.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *