ПРЕДСТАВНИКА РФ ВПЕРШЕ В ІСТОРІЇ НЕ ОБРАЛИ ДО МІЖНАРОДНОГО СУДУ ООН

Світ Суд

Представника росії уперше не обрали до складу Міжнародного суду ООН: він програв представникові Румунії. На це звернув увагу український юрист-міжнародник, суддя Європейського суду з прав людини Микола Гнатовський.

Гнатовський вказав, що в Міжнародному суді ООН у Гаазі у зв’язку з обранням колишнього міністра закордонних справ Румунії Богдана Ауреску «вперше не буде радянського (російського) судді».

«Це вже другий випадок, коли постійний член Ради безпеки не буде представлений у Міжнародному суді ООН (першою була Велика Британія у 2017 р.), – зауважив юрист-міжнародник.

Від Росії на голосування висувалася кандидатура Кирила Геворгяна – на другий термін він не зміг обратися через брак голосів.

Посол України в ООН Сергій Кислиця у твітері зазначив: «Насправді історична подія – вперше з 1946 р. Москві вказали на вихід з Міжнародного суду ООН. Та ще як. В Радбезі рф не спромоглася набрати більше 5-6 голосів в усіх 5 турах. Це при тому що її затятий опонент США набирав 12 – 14. Не менш провальним був і результат в Генасамблеї – друга з кінця».

Президент України Володимир Зеленський заявив, що «ООН почала очищатися від зловмисного впливу росії».

Він також залишив у мережі допис: «Уперше в історії ООН її держави-члени відмовили росії у праві здійснювати правосуддя від їх імені в Міжнародному суді ООН. Світ бачить, хто руйнує міжнародне право, а не захищає його. Вітаємо представників Австралії, Мексики, ПАР, Румунії та США з перемогою на виборах до Міжнародного суду ООН як у Раді безпеки, так і в Генасамблеї».

Довідка.

Міжнародний суд ООН складається з 15 суддів, причому кожні три роки обираються п’ять нових суддів. Кожен суддя представляє певну регіональну групу країн і має заручитись підтримкою членів Радбезу й Генасамблеї ООН.

Міжнародний суд ООН не слід плутати з Міжнародним кримінальним судом (МКС), який також працює в Гаазі, але не є органом ООН і не визнається росією. Саме МКС видав ордер на арешт президента рф володимира путіна.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *