ЯКА КОРИСТЬ ВІД ПОЗІХАННЯ

Здоров'я

Позіхання – це умовний рефлекс, що проявляється у виконанні мимовільного акту дихання. Вчені провели дослідження, в результаті якого виявили, що люди, які часто позіхають, мають менше зморшок, краще розуміють та отримують більше кисню для тканин і шкіри.

Існує кілька версій, які пояснюють цей феномен з точки зору науки:

  • Під час позіхання дихальні шляхи широко розкриваються, а м’язи розслабляються.
  • Позіхання допомагає знімати стрес, втому, психічне напруження та стимулює роботу мозку.
  • Позіхання сприяє розправленню та розкриванню каналів носоглотки, включаючи канали, що ведуть у гайморові пазухи, і євстахієві труби, які з’єднують середнє вухо з носоглоткою. Це може полегшити відчуття закладеності вух при змінах атмосферного тиску, наприклад, при зльоті та посадці літака.
  • Позіхання сприяє нормалізації артеріального тиску, поліпшенню настрою та профілактиці серцевих захворювань.

За життя здорова людина позіхає близько 250 тисяч разів. Цей процес корисний, оскільки відбувається насичення мозку киснем. Позіхання допомагає вентилювати легені, прискорює обмінні процеси та відновлює працездатність організму. Також це сприяє підсиленню лімфотоку, що є важливим елементом природної фільтрації в організмі.

Цікаво, що позіхання має заразливий характер лише для тих, хто здатний на співпереживання, як встановили американські вчені. Під час спостережень за людьми вони виявили що при вигляді людини, що позіхає, задіюються ті зони головного мозку, які відповідають за співпереживання. До речі, діти до 4-х років не позіхають за вами слідом – вони поки що не здатні до співпереживання.

Такий рефлексивний акт також допомагає людині розтягувати м’язи спини, ніг і рук. Це так само сприяє посиленню лімфотоку в організмі, а лімфа і лімфатичні вузли, як відомо, є природними фільтрами людини; це – природна терморегуляція мозку: за рахунок роботи нижньощелепних м’язів посилюється циркуляція крові, а приплив холодного повітря сприяє теплообміну.

Тому взимку люди позіхають частіше; позіхання – генетична реакція на перевтому і стрес! Задуха – причина недоотримання мозком кисню. Тому в кімнаті, яку давно не провітрювали, позіхають абсолютно всі. Мозку потрібен кисень в більшій кількості, і він прагне його отримати всіма способами. Позіхання в середньому триває не більше 6 секунд.

Отже, позіхання, крім свого фізіологічного змісту, має також психологічні і соціальні аспекти.

_________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *