Ані для кого не секрет, що гройсманівська гоп-компанія, котрій люди з якогось дива довірили моновладу у Вінницькій міськраді, користується коштами громади, наче власними. Процес перманентного запускання липких рук у міську скарбницю вже нікого навіть не дивує. Може, трошки вражають причини, які вигадуються задля чергового «знежирення» міського бюджету.
Політичні маневри екс-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана завершились провалом, а амбіції колишнього урядовця зіграли з ним злий жарт, і на наступних виборах, неважливо, коли вони відбудуться, він може розділити долю маргіналів, чий рейтинг знаходиться в межах статистичної похибки. Це на всеукраїнському електоральному полі.
Не краща ситуація і на рідній Вінниччині, де персоналістська партія екс-прем’єр-міністра тріумфувала на місцевих виборах-2020. Нинішній тупуватий і мало кому зрозумілий демарш «Української стратегії Гройсмана» у низці місцевих рад зірвав проведення сесій і прийняття важливих суспільних рішень. Це рейтингу не додало, скоріше навпаки. Плюс гучні корупційні справи та чисельні скандали, пов’язані з тиском на опонентів.
Коротше кажучи, у Гройсмана вирішили терміново рятувати партійний рейтинг хоча б у тих громадах на Вінниччини, де у 2020 р. вдалося «узяти владу». Рятувати, звісно ж, бюджетним коштом.
Здавалось би, чому платники податків Вінниці повинні фінансувати ремонт котельні в селищі міського типу Оратів, яке знаходиться за 70 кілометрів від обласної столиці?! Виявляється, повинні. Так заповів дядько Гройсман.
І ремонт тротуару у Вороновиці теж повинні оплатити, і вуличне освітлення у селищі Чернівці, і ще багато чого з обіцяного висуванцями «Української стратегії Гройсмана» на виборах три роки потому.
«Команда. Ідея. Результат» – під такими гаслами гройсманівці йшли на вибори-2020, обіцяючи в тих же Оратіві, Вороновиці та Чернівці небувалий інфраструктурний розвиток. Але щось пішло не так. І з командою, і з ідеями, а особливо з результатом.
Довелося вдаватись до старих переварених ноу-хау – фінансово «підігрівати» з бюджету Вінниці збанкрутілих посіпак в провінції.
Монобільшість «Української стратегії Гройсмана» у Вінницькій міськраді регулярно голосує за передачу чималих субвенцій з бюджету міста до бюджетів територіальних громад Вінниччини. Мовляв, обласна столиця, яка збирає податків більше всіх, піклується про навколишні села та міста. Тільки таке пояснення не витримує жодної критики. У Вінницький області налічується 63 територіальні громади. Аналіз переданих у 2023 р. субвенцій з бюджету Вінницької міської громади свідчить про виключну вибірковість: міськрада дотує лише ті громади, якими керують представники «Української стратегії Гройсмана», в крайньому випадку представники нині соціально близької гройсманівцям «Батьківщини», про мезальянс з якою «стратегів» останнім часом на Вінниччині не говорять тільки німі. На фінансовий «підігрів» партійного іміджу з бюджету Вінниці цього року вже витратили більше 16 млн. грн.
Субвенції з бюджету Вінницької міської територіальної громади, які в 2023 р. за рішеннями міськради передавались бюджетам інших територіальних громад:


Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням: