ПОКИ ВІННИЦЬКА ОБЛРАДА ЗАЙМАЄТЬСЯ АНТИКОРУПЦІЙНИМ ОКОЗАМИЛЮВАННЯМ, ЇЇ ДЕПУТАТІВ ПІДОЗРЮЮТЬ У КРИМІНАЛЬНИХ ЗЛОЧИНАХ

Аналітика Боротьба з корупцією Вінниця Вінничина

Бла-бла-бла і смертельна втома

Речники Вінницької облради не без гордості повідомили про вже друге засідання робочої групи з оцінювання корупційних ризиків, яке пройшло 5 лютого 2024 р. під головуванням заступника голови облради Ігоря Івасюка.

Якщо мірилом роботи вважати втому, то офіційні релізи облради якраз і мають переконати вінничан у грандіозній втомі від виконання величезних об’ємів робіт на ниві боротьби з корупцією. Подумати тільки, спочатку на сесії ухвалили спеціальне рішення про проведення оцінювання корупційних ризиків у діяльності облради. Потім голова облради спеціальним розпорядженням утворив цілу робочу групу з оцінювання таких ризиків. На першому засіданні робочої групи затвердили план оцінювання корупційних ризиків та план підготовки антикорупційної програми облради на 2024-2026 рр. А на другому засіданні спромоглися затвердити перелік потенційно вразливих до корупції функцій та процесів разом з реєстром корупційних ризиків у діяльності облради, ще й підготувалти проект антикорупційної програми.

Щодо смертельної втоми від виконаної грандіозної роботи з речниками облради могли б предметно посперечатись досвідчені кінологи, які не з чуток знають про втому собаки, котра цілими днями від нічого робити масажує язиком власне причинне місце. Або викладачі з факультету правознавства якогось заштатного коледжу, які б засвідчили, що замість витрачених облрадою декількох місяців на складання переліків-реєстрів та написання антикорупційної програми кожний другий студент-першокурсник впорався б з компілюванням документів подібного рівня за півгодини. Причому, впорався тим же ж самим способом, – склавши текст із скопійованих у інтернеті підходящих уривків.

Але мова навіть не про це. Мова про окозамилювання, яким продовжують займатися у облраді. Розводити безкінечні балачки щодо потенційних корупційних ризиків можна роками. А у підсумку – з 84-ох обласних депутатів лишень один фігурує в реєстрі корупціонерів – і чомусь саме він став одним із заступників голови облради.

Роками можна складати і антикорупційні програми, переписуючи в них банальні істини – що корупційні ризики у сфері управління персоналом виникають через відсутність громадського контролю при призначенні на посади. А у підсумку – під приводом війни усі кадрові питання віддані на відкуп голові облради В’ячеславу Соколовому, котрий одноосібно та на свій розсуд у максимально непрозорий спосіб другий рік поспіль звільняє-призначає керівників підпорядкованих облраді підприємств.

Двоєдумність вже давно стала фірмовим знаком Вінницької облради. Як і відсутність будь якої реакції на підозри у скоєнні депутатами облради злочинів.

Депутат-ухилянт-шахрай

Нещодавно прес-служба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомила про висунуту підозру депутату Вінницької облради, якому інкримінують ухилення від військової служби та шахрайство (ч. 4 ст. 409 та ч. 2 ст. 190 КК України).

У прокуратурі прізвище підозрюваного не назвали, лишень повідомили, що він обирався від наразі забороненої проросійської партії «ОПЗЖ» і розповіли, у чому депутата підозрюють.

«За даними слідства, з липня по листопад 2022 р., підозрюваний, будучи призваним за мобілізацією, за допомогою пособника – службової особи правоохоронного органу, обов’язки військової служби не виконував, надаючи недостовірну інформацію командуванню військової частини», – зазначили у Спеціалізованій прокуратурі. Таким чином, як вважають слідчі, депутат Вінницької облради безпідставно отримував грошове забезпечення як військовослужбовець і незаконно заволодів виплатами на суму понад 200 тис. грн.

На новину, що за день-два облетіла усі провідні і не дуже провідні інформ-ресурси України, у Вінницькій облраді відповіли суровим мовчанням. Але для людей, які на відміну від професійних антикорупціонерів з облради вміють не тільки копіпастити безкоштовні бази рефератів для школярів, встановити особу депутата-ухилянта-шахрая було справою декількох десятків кліків у інтернет-мережах.

Фігурантом кримінальної справи, яку за оперативного супроводу СБУ розслідують слідчі ДБР з Києва, став «хлопець з Тульчина» Олександр Царенко. Він – екс-очільник Державної інспекції сільського господарства в Хмельницькій області, яка припинила своє існування у 2019 р. Громадська спільнота Хмельниччини «Рада «Майдану» у 2014 р. вимагала люстрації 25 місцевих чиновників, серед них і Царенка.

До початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Царенко офіційно заробляв якісь копійки, числячись на міфічних посадах у філіалах АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» та у структурних підрозділах Державного агентства резерву, декларуючи при цьому десятки тисяч доларів США готівкою. У Вінницькій облраді він числився членом постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів.

Правда, останній раз про Царенка згадували у облраді у березні 2022 р., коли постало питання про саморозпуск фракції «ОПЗЖ» після подання головою фракції відповідної заяви. З тих пір прихильники «руського миру» на Вінниччині перейшли у статус позафракційних депутатів. Причому, Царенка ніхто в облраді так і не побачив ані у березні 2022 р., ані після.

Виявляється, Царенко служив. Спочатку майже льотчиком на 57-ій авіаційній базі у Чернігові (в/ч А1710), а потім у 120-ій окремій бригаді тероборони ЗСУ у Вінницькій області (в/ч А7048). Чи, навпаки, – спочатку у теробороні, а потім у льотчиках.

Ну, служив, судячи з прес-релізу Спеціалізованої прокуратури, – дуже сильно сказано. На папері числився у війську і за це отримував зарплату. А допоміг Царенку таким чином влаштуватись той, кого у прокуратурі назвали «пособником» і «службовою особою правоохоронного органу», а конкретно – співробітник СБУ Олег Рудюк, якому крім аналогічного з Царенком «букету» кримінальних статей інкримінують ще й умисне, з метою одержання неправомірної вигоди зловживання повноваженнями (ч. 1 ст. 364 КК України).

Нульове публічне реагування Вінницької облради на резонансну подію (далеко не кожного дня депутатів такого рівня звинувачують у криміналі) зрозуміле. Взаємозв’язок різних політичних кланів Вінниччини є набагато щільнішим, ніж здається на перший погляд. І ті, хто у 2019-2020 рр. балотувався від «ОПЗЖ», з неменшим успіхом могли б опинитися у списках тієї ж «Батьківщини» чи «Української стратегії Гройсмана». А опинились вони у списках проросійської партії лише тому, що так «лягли карти» передвиборчого пасьянсу і 5-7% пенсіонерів та «ватників» Вінницької області, які до великої війни продовжували вперто голосувати за тих, кого підтримувала Росія, теж треба було конвертувати у підконтрольних носіїв мандатів.

Втім, незважаючи на бадьорі прес-релізи Спеціалізованої прокуратури, у Царенка та його подільника з СБУ не все так вже і погано. У Деснянському райсуді Чернігова клопотання слідчих про застосування запобіжного заходу у вигляді арешту були залишені без задоволення і щодо Царенка, і щодо Рудюка.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

1 thought on “ПОКИ ВІННИЦЬКА ОБЛРАДА ЗАЙМАЄТЬСЯ АНТИКОРУПЦІЙНИМ ОКОЗАМИЛЮВАННЯМ, ЇЇ ДЕПУТАТІВ ПІДОЗРЮЮТЬ У КРИМІНАЛЬНИХ ЗЛОЧИНАХ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *