ПРОКУРАТУРА ПОВЕРНУЛА ВОДОЙМУ, ЯКУ «ПАТРІОТИЧНИЙ ГУБЕРНАТОР» ВІННИЧЧИНИ КОРОВІЙ «ПОДАРУВАВ» ПРОРОСІЙСЬКИМ БАНДИТАМ

Аналітика Вінниця Вінничина Оборудки

Прес-служба Вінницької обласної прокуратури відзвітувала про перемогу у господарському суді, який задовольнив позов Вінницької окружної прокуратури щодо повернення водойми площею 31 га вартістю 648 млн. грн. у власність Тиврівської громади. Водойму у комерційних цілях з 2018 р. використовував вінницький підприємець, не сплачуючи за оренду.

Прокурорській прес-службі не личить називати прізвища фігурантів судових справ, що і зрозуміло з огляду на вітчизняне законодавство. Але за інформацією «Ми Вінничани» мова йде про те, як один з найодіозніших проросійських депутатів Вінниччини і його рідня багато років заробляли на майні, «віджатому» у громади.

Якщо бути точними, то Вінницька окружна прокуратура у господарському суді в інтересах Тиврівської селищної ради домоглась розірвання договору оренди водного об`єкта площею 30,4277 га і повернення водойми громаді. Водойму з лютого 2018 р. орендував вінницький підприємець Віталій Чорноокий.

Віталій Чорноокий – рідний брат Сергія Чорноокого, одіозного екс-депутата Вінницької облради від Партії регіонів (2010-2015 рр.) та від реінкарнація «регіоналів» у вигляді «Опозиційного блоку» (2015-2020) . До того ж, Сергій Чорноокий очолював регіональну організацію проросійського «Опозиційний Блок» Вінниччини.

Коли Сергій Чорноокий останній раз був мандатоносцем Вінницької облради, він значився членом постійної комісії з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр. Офіційно він представляв у облраді проросійськи налаштований електорат Вінниччини. Насправді він там репрезентував вінницьке організоване злочинне угрупування «Хуторяни». І це депутат неодноразово гучно підтверджував.

Вперше свої бандитські здібності Сергій Чорноокий «проявив» під час парламентських виборів-2012 на скандальному 11 окрузі у Вінниці. Тоді він разом зі спільниками характерної зовнішності влаштував бійку у окружній виборчій комісії. Застосувались навіть димові шашки зі сльозогінним газом. Однак міліція спромоглась затримати Чорноокого лише на добу. Потім відпустили.

У грудні 2019 р. Чорноокого ще з двома достойниками знову гучно затримали. На цей раз у власному вінницькому офісі – за підозрою у вимаганні грошей у місцевого підприємця. Було арештовано його майно, готівка, банківські картки, дозвіл на зброю, боргові розписки та 66 сім-карток. Але депутата-бойовика, який швидко трансформувався у «свідка», знову відпустили.

Наприкінці травня 2020 р., коли Вінниччина під час карантину були оточена поліцейськими блок-постами, озброєний вогнепальною та холодною зброєю «десант» з Вінниці безперешкодно «висадився» на Київщині. І рано-вранці у Броварах (найбільше місто Київської агломерації після столиці) розпочалися «розборки» за маршрутні пасажирські перевезення між Броварами та київською станцією метро «Лісова». У битві, котра супроводжувалась стріляниною, стінка-на-стінку зійшлися «тітушки» кримінального авторитету з Броварів Віктора Журавля, відомого прізвиськами «Віха» або «Журавель», у якого за плечами було кілька судимостей за скоєння серії жорстоких насильницьких злочинів, і «піхота» винницьких «Хуторян», яку особисто очолював Сергій Чорноокий. З обох сторін у «розборках» приймали участь близько сотні осіб. Поліція затримала з півсотні «бійців», у тому числі і самого Сергія Чорноокого.

Затримані вінницькі «хуторяни» під час «Броварського побоїща»

Серед затриманих, зокрема, також «засвітився» і зять протоієрея Василя Альмухамеда, настоятеля Лука-Мелешківської церкви московського патріархату. Причому, «засвітився» з групою тих самих чемпіонів з кікбоксингу, тренерів з бодібілдингу-пауерліфтингу та спортсменів вінницької спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву, які за рік до цього брали участь у силових акціях у селі Лука-Мелешківська Вінницького району та селі Пеньківка тодішнього Літинського району.

Сільські релігійні громади Спасо-Преображенського (Лука- Мелешківська) та Свято-Миколаївського (Пеньківка) храмів переважною більшістю вирішили з московської церкви перейти в Православну церкву України. Але на заваді стали бритоголові «віряни-спортсмени» з «Братства святого благовірного князя Ярослава Мудрого», які «підтяглися» на захист «істинної віри». За роботу кулаками одразу після пасхальної ходи 2019 р. митрополит Вінницької і Барської єпархії української православної церкви московського патріархату Варсонофій (справжнє ім’я – Василь Столяр) вручив грамоти членам цього «братства». Бо вони «активно захищали приходи Вінницької єпархії».

Православна «братва» московського патріархату

Власне, важко сказати, де закінчувалось «Православне братство імені Ярослава Мудрого», тобто бойовий загін української православної церкви московського патріархату, і починалось організоване злочинне угрупування «Хуторяни». Лише добре відомо, що «православним бандитам» потурала поліція на обласному рівні. Після «розборок» із стрільбою у Броварах одразу був відсторонений від виконання обов’язків одіозний керівник Нацполіції Вінниччини генерал Юрій Педос разом із своїми заступниками, начальником кримінальної поліції і керівником оперативної служби.

«Бригадир» «хуторян, екс-депутат Вінницької облради Сергій Чорноокий (справа, одразу позаду митрополита Вінницької і Барської єпархії Варсонофія)

А брат Сергія Чорноокого Віталій, від якого прокуратура у суді першої інстанції домоглася повернення водойми у власність Тиврівської громади, був і залишається щільно інтегрованим у чималий бізнес брата-екс-депутата. Зокрема, будучи депутатом Вінницької облради, Сергій Чорноокий разом з братом Віталієм та колишнім депутатом облради від Партії регіонів Сергієм Смотричом у 2017 р. брали іпотеку у сумі 3 339 345 грн. Під заставу був закладений офіс площею 1369 кв. метри, який розташований у Вінниці по вулиці Бевза,34. Належав цей офіс підприємству ТОВ «Гранд-Сервіс», власником якого виступав Віталій Чорноокий.

А тепер саме цікаве. Приводом повернення водойми Тиврівській громаді стала несплата Віталієм Чорнооким заборгованої орендної плати у сумі 36 004,42 грн. Тобто, борг за оренду водойми площею 31 га та вартістю 648 млн. грн. за декілька років склав трохи більше 36 тис. грн. І хто ж за таку «смішну» орендну плату «ощасливив» підприємців з вельми сумнівною репутацією величезним водним об’єктом?

А «ощасливив» проросійський депутатсько-сімейний бізнес «смачною» темою для збагачення Віталій Коровій, який позиціонував і продовжує позиціонувати себе, як ледве не самий найпатріотичніший за усю історію голова Вінницької облдержадміністрації. На чолі області Коровій знаходився протягом 2015-2019 рр. У цей час територіальні громади не мали права розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Розпоряджалися такими землями обласні та районні державні адміністрації.

30 березня 2017 р. Коровій «підмахнув» розпорядження, яким надав дозвіл Віталію Чорноокому на розроблення відповідної документації для оформлення «на себе» водойми на території тодішньої Уяринецької сільради колишнього Тиврівського району – «для рибогосподарських потреб».

А 6 листопада 2017 р. той же Коровій розпорядився укласти договір оренди водного об’єкта з Віталієм Чорнооким терміном на 20 років з річною орендною платою в розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Довідка.

У 2020 р. на завершальному етапі реформи децентралізації в Україні Уяринецька сільрада і Тиврівський район були ліквідовані. Населені пункти колишньої Уяринецької сільради увійшли у склад Тиврівської територіальної громади, а територія бувшого Тиврівського району увійшла у склад Вінницького району.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *