У ПОЧЕСНУ ВІДСТАВКУ ПІШОВ СУДДЯ ВИШАР, ЯКИЙ СТОЯВ У ВИТОКІВ СУДОВОЇ МАФІЇ НА ВІННИЧЧИНІ

Аналітика Вінниця Суд

31 жовтня 2023 р. Вища рада правосуддя звільнила трьох суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку, в тому числі було звільнено суддю Вінницького міськсуду Ігоря Вишара.

Вишар подав заяву про відставку ще у липні 2023 р., розглядати її мали 10 серпня. Але щось пішло не так…

На посаді судді Ігор Вишар працював з 1993 р. На початку 2000-х він був головою, на той час Ленінського райсуду Вінниці. На посаду судді Вінницького міськсуду був призначений у  жовтні 2012 р. У вересні 2013 р. Вища рада юстиції прийняла рішення про призначення Вишара заступником голови Вінницького міськсуду.

Починаючи з 2011 р. стосовно Вишара Вища рада юстиції неодноразово проводила перевірки щодо порушення присяги та норм чинного законодавства, зокрема, під час розгляду цивільних справ по земельним суперечкам.

У 2014 р. громадські діячи вимагали від президента України позбавлення займаних посад «одіозних постатей Вінниччини», серед яких фігурував і Ігор Вишар.

Громадські активісти неодноразово підіймали питання щодо нерухомості судді Вишара та двох його доньок. Судді вдалося на ділянці у 22 сотки, яка має рекреаційне призначення, збудувати новенький будинок на 190 кв. м у престижному районі Вінниці, який називають «Вінницьке межигір’я». Втім, нерухомість багато років числиться об’єктом незавершеного будівництва, що дозволяє економити на податках.

Журналісти програми «BigusINFO» у 2017 р. з’ясували, що Ігор Вишар продав доньці Вікторії за 149 тис. грн Volkswagen Tiguan 2013 р. в. Ціна виявилась максимальною, за яку в Україні можна було продати за готівку та не потрапити під обов’язковий фінансовий моніторинг Держфінмоніторингу.

У 2021 р. суддя Ігор Вишар віддав на поруки трудовому колективу водія спійманого на підпитку. А за декілька місяців у цій же справі суддя ухвалив нове рішення, інше за змістом, однак, і там водій уникнув відповідальності. Тоді на Вишара написали скаргу до Вищої ради правосуддя й наразі вона залишилась не розглянутою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *