КЕРІВНИКОМ УПРАВЛІННЯ СТРАТЕГІЧНИХ РОЗСЛІДУВАНЬ ВІННИЧЧИНИ СТАВ ДМИТРО СОСИНОВИЧ

Боротьба з корупцією Вінничина

«Відсьогодні Дмитро Сосинович очолює Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області», – повідомив на своїй офіційні сторінці в соцмережах начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов.

«Міжрегіональний територіальний орган в складі кримінальної поліції Національної поліції України виконує важливі функції, особливо під час війни. Підрозділ бере участь у реалізації державної політики з питань боротьби з організованою злочинністю та здійснює оперативно-розшукову діяльність. Завдання нового керівника Управління – боротьба з корупцією, запобігання незаконній діяльності, зокрема, в органах державної влади та місцевого самоврядування. Побажав Дмитру Олександровичу організувати роботу команди однодумців, аби разом реалізовувати поставлені завдання. Працюємо далі!», – зазначив Сергій Борзов.

Хто такий Дмитро Сосинович?

Остання «гучна» посада Дмитра Сосиновича – тимчасово виконуючий обов’язки голови Державної фіскальної служби (листопад-грудень 2020 р.). До цього він працював начальником управління протидії економічним правопорушенням ГУ ДФС у Житомирській області, куди був призначений у вересні 2020 р. До цього три роки Сосинович пропрацював першим заступником ГУ ДФС в Херсонській області. А з 2015 до 2017 рр. – на керівних посадах у ДФС Миколаївської області.

Дмитро Сосинович родом з Миколаївської області. Там же почав свою кар’єру дізнавачем у міліції, потім довгий час працював на оперативній службі в підрозділах по боротьбі з економічними злочинами. З 2006 по 2009 рр. – у відповідному Департаменті МВС України. Переважно займався виявленням злочинів у бюджетній сфері.

Після повернувся до Миколаєва вже як заступник, а потім і керівник управління держслужби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Миколаївській області. У березні 2013 р. звільнився з міліції й пізніше відновив держслужбу вже в КРУ Фонду соціального страхування, а пізніше – в ДФС.

З його ім’ям пов’язано кілька скандалів. Зокрема, навесні 2017 р. при отриманні хабаря в 2 тисячі доларів США був затриманий начальник відділу управління податкової міліції главку ДФС в Миколаївській області Дмитро Краснобаєв. ЗМІ повідомляли, що гроші він брав нібито для Сосиновича, який був тоді першим заступником. Надалі ніякого зв’язку з Сосиновичем в матеріалах слідства не виявилося, а він сам в цей час був у відрядженні в зоні проведення АТО.

Друга історія пов’язана з продажем за заниженою ціною арештованого податковою Херсонської області зерна. Сосинович подав в суд на миколаївське ЗМІ, і виграв обидві інстанції. Суд визнав недостовірною інформацію і про те, що Сосинович «є фігурантом кримінальної справи про отримання хабаря, і про те, що він «організатор» злочинної схеми по продажу зерна, і зобов’язав видання спростувати інформацію.

Найсвіжіший скандал стосувався розкрадання речдоків – вилучених у рамках слідства контрабандних сигарет на 14 млн. грн. Про цю історію Сосинович сам говорив в інтерв’ю у лютому 2020 р. Тютюнова продукція була передана на офіційний ліцензований склад, але через деякий час, проводячи інвентаризацію, податківці встановили, що продукція почала «зникати».

Як розповів сам Сосинович, за фактом розкрадання були проведені невідкладні слідчі дії та розпочато кримінальне провадження. До крадіжки причетні ті самі фірми, у яких ці сигарети й вилучили. Саме з цим Сосинович пов’язує ряд публікацій, що мали на мені його «очорнити».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *