«ВІННИЦЯГАЗ» ПОВЕРТАЄТЬСЯ ФІРТАШУ, ЯКИЙ ВЖЕ ДЕСЯТЬ РОКІВ «НЕВИЇЗНИЙ» З ВІДНЯ?

Вінничина Економіка Кримінал Оборудки Суд

Вищий антикорупційний суд скасував арешти акцій «облгазів Фірташа». Відповідне рішення було прийнято 25 червня 2024 р.

В тому числі був скасований арешт акцій АТ «Оператор газорозподільної системи «Вінницягаз», а саме:

  • – 1 252 916 штук акцій, що належать ТОВ «Транзит-інвест» (24,0937 % від загальної кількості акцій Вінницького «облгазу»);
  • – 2 539 164 штук акцій, що належать ПрАТ «Газтек» (48,8283 % від загальної кількості акцій Вінницького «облгазу»);

ТОВ «Транзит-інвест» і ПрАТ «Газтек» – компанії Фірташа.

Історія питання:

  •  У травні 2022 р.слідчий суддя Печерського суду Києва передав в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) арештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільчих систем, що контролювались компаніями олігарха Дмитра Фірташа.
  • Кабінет міністрів підтримав пропозицію АРМА про трансфер 26 облгазів в управління державній компанії АТ «Чорноморнафтогаз» (входить у структуру АТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України»).
  • Влітку 2022 р. АРМА уклало договір з «Чорноморнафтогазом» про управління корпоративними правами газорозподільних компаній, тобто заарештованими «облгазами Фірташа».
  • У липні 2023 р. АТ «Сумигаз», АТ «Вінницягаз» і АТ «Дніпропетровськгаз», які входили до «Регіональної газової компанії» олігарха-втікача Дмитра Фірташа, приєднали до національного оператора газорозподілу ТОВ «Газорозподільні мережі України» з групи «Нафтогазу».

Крім того:

  • У червні 2021 р. РНБО ввела санкції проти Дмитра Фірташа, вони були пов’язані з його участю у титановому бізнесі та постачанням заводами Фірташа титану для оборонної промисловості росії;
  • У червні 2024 р. президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо продовження санкцій стосовно 390 фізичних і 366 юридичних осіб терміном ще на 10 років, у списку, зокрема, фігурує Дмитро Фірташ.
  • Компанія Group DF вважає рішення РНБО про продовження санкцій проти її акціонера Дмитра Фірташа спробою чинити тиск на бізнес. Group DF оскаржує санкції в українському суді і має намір звертатися у міжнародні.
  • В травні 2023 р. СБУ та БЕБ повідомили про підозру Дмитру Фірташу. За даними слідства, бізнесмен організував схему заволодіння природним газом. Для цього він залучив облгази та інші підконтрольні компанії, на які виводились кошти, одержані за розподіл природнього газу на території України. За даними судово-економічної експертизи, лише протягом 2021 р. схема завдала державі збитків на понад 4,2 млрд. грн. А загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, протягом 2016-2022 рр. може становити понад 18 млрд грн. Було вручено підозри Фірташу та 8 топ-менеджерам його компаній, відбулися обшуки у керівників фірм олігарха та облгазів.
  • Сам Дмитро Фірташ із березня 2014 року мешкає в Австрії, де він спочатку знаходився під арештом, а потім під підпискою про невиїзд, поки місцеві суди за запитом ФБР розглядають його екстрадицію у США по справі давання хабаря у розмірі 18 млн. доларів США індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.
  • У березні 2014 р. Дмитра Фірташа було звільнено з-під арешту під рекордну для Австрії заставу в розмірі 125 млн. доларів США. Причому, необхідна сума надійшла на рахунок Вищого земельного суду Відня з росії – від російського мільярдера Василя Анісімова, друга довіреної особи Путіна Аркадія Ротенберга. Дмитро Фірташ вважається одним з «гаманців» путіна анексії Криму у 2014 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *