ОМБУДСМЕН ЛУБІНЕЦЬ ВВАЖАЄ, ЩО ПРИЗНАЧЕНЦІ «СТРАТЕГІВ» ГРОЙСМАНА НА ВІННИЧЧИНІ ВЛАШТУВАЛИ ГЕСТАПО

Вінничина Здоров'я Суспільство

1 квітня 2024 р. уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець на своїй сторінці у соцмережах повідомив про ініційовану ним негайну перевірку Яришівського психоневрологічного будинку-інтернату після отримання повідомлення про десятки померлих у цьому закладі через неприпустиме ставлення до підопічних.

Дмитро Лубінець наголосив, що коли йдеться про якийсь психоневрологічний будинок-інтернат, то здебільшого стикаєшся з кричущим порушенням прав людини. І Яришівський заклад на Вінниччині теж не став винятком.

За інформацією Лубінця, у Яришівському психоневрологічному будинку-інтернаті:

  • 151 підопічний, частина потребувала термінового санітарно-гігієнічного догляду і мала зношений одяг.
  • 27 підопічних померли менше ніж за два роки, більшість з них — від ішемічної хвороби серця. За життя вони отримували ліки без належного контролю та не були забезпечені консультацією кардіолога. В їхніх медкартках немає консультації кардіолога, профоглядів. Як з’ясувалось, їм давали ліки, що містили клозапін. Проте обов’язковим гемолітичним контролем не забезпечили, відповідно до вимог Мінздраву.
  • Негайної госпіталізації потребував підопічний, в якого була збільшена ліва нога. Він скаржився на постійний біль та важкість пересування. Відсутність потрібних знеболювальних та лікування призводить до порушення права людини на належне поводження.
  • Було встановлено, що від початку повномасштабного вторгнення підопічних жодного разу не евакуювали в укриття під час повітряної тривоги. Це ставить під загрозу їхнє життя та здоров’я.

«Задля негайного усунення виявлених кричущих порушень прав людини надісланий звіт керівництву інтернату та компетентним органам Вінницької області», – зазначив уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Тому є сенс нагадати, хто вони такі – «компетентні органи Вінницької області».

Яришівський психоневрологічний будинок-інтернат знаходиться у селі Яришів Могилів-Подільського району. Це комунальна власність Вінницької облради, яка і призначає керівництво закладу. За розпорядженнями голови облради В’ячеслава Соколового оцінка діяльності керівника закладу, разом з оцінюванням керівників інших підприємств, установ, закладів та організацій, які є об’єктами спільної власності територіальних громад області, проводиться регулярно. І за результатами оцінювання розпорядженням усе того ж В’ячеслава Соколового керівнику Яришівського будинку-інтернату Віктору Голоті призначалась надбавка «за складність, напруженість в роботі, виконання особливо важливої роботи, високі досягнення у праці» у розмірі 50% до посадового окладу.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *