ЗАРПЛАТИ ЧИНОВНИКІВ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ СТРІМКО РОСТУТЬ

Економіка Україна

Середня зарплата співробітників державних органів влади центрального рівня у лютому 2024 р. зросла до 43 тис. грн., порівняно з 38 тис. грн. у січні, а середній посадовий оклад збільшився до 25 тис. з 22 тис. гривень. Про це свідчать оновлені дані Мінфіну, отримані державними органами влади за лютий 2024 р.

«Слід зазначити, що порівняно із січнем у лютому майже всі органи перейшли на нову грейдову систему оплати праці. Тому спостерігається зростання середнього рівня оплати праці», – пояснив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Також змінилися середні зарплати для працівників деяких рівнів посад. Так, наприклад, фахівці професійного рівня, які працюють у державних органах центрального рівня та перейшли на нову систему оплати праці, в середньому отримували на 4,2 тис. грн. більше, ніж у січні цього року.

Як повідомлялося, раніше Кабінет Міністрів затвердив нову систему оплати праці для державних службовців на основі кваліфікації посад та грейдів. З початку року 70% зарплати держслужбовця становлять оклад, і лише 30% — премії.

Також із 1 січня 2024 р. уряд вирішив скоротити кількість вакансій державної служби майже на 20 тисяч.

За оцінками Мінфіну, нова система оплати праці та скорочення вакансій дозволить зберегти близько 8 млрд. грн. бюджетних коштів та спрямувати їх на потреби безпеки та оборони.

Найвищі середні зарплати чиновники органів влади центрального рівня отримують у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) – 86 тис. грн. На другому місці Міністерство у справах ветеранів – 69,9 тис. грн.

Далі рейтинг такий:

  • Антимонопольний комітет – 65,9 тис. грн.;
  • Міністерство аграрної політики та продовольства – 60,2 тис. грн.;
  • Секретаріат Кабінету міністрів – 59,2 тис. грн.


В той же час, за результатами регулярного дослідження ринку праці від порталу Work.ua., середня зарплата в цілому по Україні в лютому 2024 р. зросла лише на 500 грн., або 2,6% і сягнула 20 тис. грн.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *