ПОВЕРНЕННЯ ПОДАТКОВИХ ПЕРЕВІРОК: ДЕПУТАТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ВІД ВІННИЧЧИНИ В ОСНОВНОМУ ЗА

Політика Економіка Україна

Верховна Рада 17 жовтня 2023 р. 237-ма голосами схвалила у першому читанні законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок». Автор законопроекту – головний ідеолог фіскальної політики в правлячій партії «Слуга народу» Данило Гетманцев. Згідно з законопроектом, податкові перевірки повинні повернутися з 1 листопада 2023 р.

«Згідно тексту законопроекту, розширюється перелік проведення документальних планових податкових перевірок з 1 листопада. Але дата скоріш за все буде ще змінена», – зазначив перший заступник керівника комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

За його словами, до проведення документальних планових перевірок можуть бути включені платники, які в 2021 р.:

•          мали в 2 рази більшу дебіторську заборгованість ніж кредиторську;

•          мали рівень сплати податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість менший ніж 50% по галузі;

•          річний дохід становить понад 10 млн грн, а загальна сума витрат становить понад 75% суми річного доходу.

Водночас не повертаються перевірки для ФОПів першої та другої групи, а також для підприємств на тимчасово окупованих територіях або територіях де йдуть бойові дії.

«Усі перевірки, які були відкриті законопроектом №8401 з серпня 2023 р.: табак, паливо, алкоголь, гральний бізнес та фінансові послуги, залишаються у пріоритеті», – наголосив Железняк.

Як відомо, Верховна Рада 30 червня 2023 р. ухвалила закон про повернення довоєнних податків – це одне з зобов’язань України в рамках меморандуму з МВФ, так званий структурний маяк. Згодом з’ясувалося, що перед голосуванням за прийняття законопроекту №8401 у другому читанні за наполяганням заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми до нього внесли поправки, не погоджені із Міжнародний валютним фондом. Зокрема, із закону виключили відновлення податкових перевірок для великого бізнесу.

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зауважував, що не впевнений, що внесені поправки відповідають зобов’язанням України перед МВФ, але Шурма нібито обіцяв «вирішити це питання».

Однак погодити зміни з МВФ Офісу президента не вдалось і Кабінет міністрів 5 вересня схвалив проект окремого закону про скасування мораторію на проведення податкових перевірок, який мав би запрацювати з 1 жовтня 2023 р. Однак Верховна Рада не встигла його ухвалити у вказаний строк.

Депутати від Вінниччини за прийняття у першому читанні законопроекту про повернення податкових перевірок голосували наступним чином:

Депутат Верховної Ради від Вінниччиниголосування за законопроект № 10016-д у першому читанні
«Слуга Народу»
Юлія ОвчинниковаОбрана по спискуЗа
Ірина Борзова14 ОВОЗа
Максим Пашковський11 ОВОЗа
Анатолій Драбовський12 ОВОЗа
«Батьківщина»
Олег Мейдич18 ОВОУтримався
«Голос»
Олександра УстіноваОбрана по спискуВідсутня
Самовисуваці
Петро Юрчишин13 ОВОВідсутній
Лариса Білозір15 ОВОВідсутня
Геннадій Вацак16 ОВОВідсутній
Микола Кучер17 ОВОЗа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *